''Пивари'' рутински против Машинца

Кошаркаши Борац Нектара Бањалука су у првој припремној утакмици, пред око 100 гледалаца, на свом терену и са пола снаге савладали екипу Машинца из Краљева резултатом 68:60 (39:25).

Борац Нектар Бањалука је већ од старта наметнуо свој ритам игре и након првих пар минута повео са 10:0. Прва четвртина је завршена резултатом 21:15.

Наши играчи су у другој четвртини наставили са добром игром, посебно у фази одбране, па је предност до другог полувремена нарасла до +14 (39:25).

Ништа се битније није промијенило ни након паузе. Изабраници тренера Милоша Пејића су, првенствено лошим рјешењима у нападу кошаркаша из Краљева, дошли и до највеће предности на утакмици, +26 (65:39).

Међутим, у посљедњој четвртини дошло је до великог пада у игри наших кошаркаша. Захваљујући грешкама у фази напада, као и дискутабилним судијским одлукама, гостујући играчи праве серију од 16:0 и смањују предност домаће екипе на само 10 поена (65:55), међутим, снаге, а и времена за потпуни преокрет није било, тако да су "пивари" меч мирно привели крају.

Наредне припремне мечеве Борац Нектар Бањалука ће одиграти од 9. до 13. септембра, када ће гостовати у Краљеву. Тамо ће одмјерити снаге са Слогом, Машинцем и Железничаром из Чачка.