Борац - Босна 24:20 (финале Купа)

Рукометаши Борца данас су у дворани "Борик" у финалу Купа БиХ савладали фаворизовану Босну 24:20 и тaко освојили први домаћи трофеј. У фантастичној атмосфери изабраници Абаса Арсланагића су и поред резултатског дефицита у првих 30 минута (10:11), у наставку у свим сегментма игре надвисили противника. Период одлуке био је од 35. до 51. минута, када Сарајлије нису постигле ниједан гол. Јунак сусрета, голман Бањалучана Небојша Граховац, за то вријеме одбранио је три седмерца и тако трасирао пут ка побједи.

Бањалучани су убитачном серијом од 6:0 нокаутирали противника који није успио да се опорави. Посљедњих девет минута уз велику подршку са трибина рукометаши Борца су привели утакмицу крају, надмашили сами себе и сасвим заслужено побиједили овјеривши трофејом пласман у Куп побједника купова. То су урадили на фантастичан начин побиједивши овогодишњег полуфиналисту поменутог европског такмичења.

- Заслужили смо овај трофеј јер смо се на паркету борили свим снагама. Дали смо више од максимума јер смо знали да само агресивном игром можемо да савладамо Босну. Хвала публици на сјајној подршци - рекао је Горан Малић, капитен Бањалучана.

БОРАЦ: Граховац (18 одбрана), Шкорић 3, Малић 1, Бранковић 6, Пуцаревић 3, Ракоција, Срдић, Раца, Ђудуровић, Бјелић, Микић 1, Тркуља, Унчанин 10 (4), Врањеш. Тренер: Абас Арсланагић.