Борац поражен у првој утакмици на Златибору

Фудбалери Борца поражени су данас на Златибору од екипе Синдиката професионалних фудбалера Србије "Независност" резултатом 0:1. Једини гол на утакмици виђен је у 25. минуту, када је мрежу иза леђа Немање Тркуље затресао Илија Даниловић.

Меч са данашњим ривалом Борац је почео у саставу: Тркуља, И. Даниловић, Распудић, Пузигаћа, Дујаковић, В. Даниловић, Радуловић, Галешић, Сузуки, Кукић и Кунић, а у посљедњих 15 минута прилику да заиграју добили су Александар Жижак, Бојан Буразор, Предраг Зекановић и Урош Мирковић.

Другу контролну утакмицу на припремама на српској планини, Борац ће одиграти 30. јуна против румунске екипе Конкордија Кјажна, која је у сезони 2016-17 освојила 11. мјесто у елитном рангу румунског фудбала. Други ривал црвено-плавих током припрема на Златибору ове године обиљежава шест деценија постојања, игра на стадиону Конкордија капацитета 5 123 сједећих мјеста, а у сезони 2015-16 стигао је до финала Лига купа, у којем је резултатом 2:1 поражен од Стеауе.