Кунић и Жижак стријелци у данашњој контролној утакмици (Фото)

Фудбалери Борца одиграли су јутрос међусобну контролну утакмицу на главном терену Градског стадиона. Екипа је била подијељена на "црвене" и "зелене", полувријеме је трајало 35 минута, а меч је завршен неријешеним резултатом (1:1).

До резултатске предности су у 25. минуту стигли "црвени" голом Петра Кунића након проигравања Владана Даниловића, док је коначан резултат, у 45. минуту, послије корнера који је извео Бојан Пузигаћа поставио Александар Жижак, који је ударцем главом матирао Немању Тркуљу.

Делегација Борца сутра у 7 часова креће пут Златибора, гдје ће на припремама остати до 9. јула. У том периоду црвено-плави ће одиграти четири контролне утакмице, а три ривала су већ позната: Конкордија Кјажна (учесник елитног ранга румунског фудбала) 27. или 30. јуна, Будућност из Подгорице 5. јула и Јавор из Ивањице 8. јула. Генерална проба пред старт Премијер лиге требало би да буде одиграна 15. јула на Градском стадиону у Бањалуци против Витеза.

''ЦРВЕНИ'' – ''ЗЕЛЕНИ'' 1:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Кунић (25.), 1:1 Жижак (45.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Немања Шестић (Бањалука).

''ЦРВЕНИ'': Тркуља, Кондић, Јаничић, Бургић, В. Даниловић, Губерац, Сузуки, Веселиновић, Делић, Зекановић, Кунић. Још су играли: Јагодић, Перишић.

''ЗЕЛЕНИ'': Авдукић, Дујаковић, И. Даниловић, Распудић, Пузигаћа, Галешић, Радуловић, Буразор, Мирковић, Предраговић, Кукић. Још су играли: Жижак.