Пионири сутра против Жељезничара за титулу шампиона БиХ

Пионири Фудбалског клуба Борац бориће се сутра од 18 часова у тренинг-центру ФС БиХ у Зеници за титулу шампиона Босне и Херцеговине! Изабраници Драгана Бенича данас су у полуфиналу завршног турнира резултатом 5:1 декласирали тим Томислава те сутра у борби за прво мјесто копља укшртају са сарајевским Жељезничаром, који је данас резултатом 3:1 савладао екипу мостарског Вележа.

Црвено-плави пионири су у четвртфиналу прво били успјешнији од добојске Слоге (први меч службеним резултатом 3:0, у другом пораз у Добоју резултатом 2:1), док су данас све дилеме око исхода отклонили већ 17 минута, послије којих су били у предности од три гола у односу на састав из Томиславграда.

Головима у другом и петом минуту екипу Томислава шокирао је Стефан Стојичић, док је трећи гол Борца био дјело Ђорђа Грубора. У 31. минуту предност Бенићевог тима смањио је Јосип Бандић, само два минута касније коначан резултат првог полувремена поставио већ споменути Грубор, док је судбину Томислава запечатио Саша Грбић у 65. минуту.

БОРАЦ – ТОМИСЛАВ 5:1 (4:1)

стадион: тренинг-центра ФС БиХ у Зеници, гледалаца: 50, судија: Семир Срајкић (Сарајево), жути картони: Грбић (Борац), Летица (Томислав), црвени картон: Мате Летица (Томислав, 60. минут).

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Бобић (од 48. минута Лугоња), Божић, Орашанин, Кујунџић, Божичковић (од 42. минута Грбић), Јаворац (од 52. минута Чавић), Стојичић (од 55. минута Ђукић), Ћетојевић, Грубор (од 36. минута Смиљић).

ТОМИСЛАВ: Крхан, Маринчић, Радош (од 18. минута Будимир), Летица, Баковић, Тиро, Шишко (од 46. минута Ивић), Бандић (од 69. минута Јаковљевић), Чуић (од 55. минута Јолић), Крижанац, Станић (од 48. минута Ковачевић).

(борац-спорт, фото: ФС БиХ)