ОКК Борац након драме до побједе над Зрињским (Фото)

Јуниори ОКК Борац савладали су, након неизвјесне завршнице, екипу мостарског Зрињског резултатом 81:79 у утакмици 15. кола Лиге младих БиХ и забиљежили пети тријумф у овом такмичењу. До краја лиге пред изабраницима Ненада Игњатића још су три испита, а први их очекује већ данас (15. јун) од 18 часова, када у дворани Ненад Баштинац у Александровцу одмјеравају снаге са Игокеом.

Црвено-плави заслужили су високу оцјену за игру у прве двије четвртине, нападачки су дјеловали доста добро, а на листи стријелаца поени су квалитетно распоређени, па су тако, наиме, Милош Аничић, Вања Омеркадић и Давид Ковачевић постигли по 10 поена, Алекса Зубовић 8, а Даниел Лабус 6 поена. Резултат квалитетне партије кошаркаша у црвено-плавим дресовима најбоље се осликавао на резултату исписаном на семафору (48:41).

Послије плуса од 6 поена (50:44) у трећој дионици, услиједио је одличан одговор Мостараца, који су тројком одличног Роберта Солде први пут стекли резултатску предност на пет минута до краја трећег квартала (52:54). Одговорио је одмах у наредном нападу Ковачевић, а послије резултатске клацкалице, у одлучујући период ушло се при "иксу" (64:64).

ОКК Борац је, у првој половини посљедњег десетоминутног периода, украо двије лопте Мостарцима на половини терена која припада њима и рутинском реализацијом одмакао на шест корака (72:66), што је приморало тренера Недељка Зеленику да реагује тајм-аутом. Зрињски је успио, у наредним минутима, да се смири у нападачкој фази и на нешто мање од четири минута до краја поново дође до вођства тројком Марића (75:76).

Имали су Мостарци +1 и на 120 секунди до краја послије погођене тројке Солде (78:79), узвратио је, након минута одмора, Аничић за 80:79, послије чега је ОКК Борац у неколико наврата био у прилици да "дотуче" госте из града на Неретви и ријеши недуомице око коначног исхода. Није у томе успио већ је на 20-ак секунди до краја Зрињски кренуо у напад који би му донио побједу, али је на седам секунди до краја лопту украо Омеркадић, који је потом, након фаула над њим који су гости начинили на секунд и по до краја, реализовао прво слободно бацање, док гости за преостало вријеме нису успјели да буду бржи од сирене и упуте шут ка кошу.

У екипи ОКК Борац четири кошаркаша су постигла двоцифрен број поена, а предњачили су Милош Аничић и Давид Ковачевић са 19 поена. Вања Омеркадић је постигао 15, а Даниел Лабус 12 поена (4 тројке из 5 покушаја). У табору Зрињског Роберт Солдо је постигао 25 поена (7 тројки), а други стријелац био је Иван Зломислић са 17.

ОКК БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 81:79 (25:19, 23:22, 16:23, 17:15)

дворана: Борик, гледалаца: 50, судије: Миа Дојчиновић и Игор Дојчиновић.

ОКК БОРАЦ: Аничић 19, Омеркадић 15, Савић 1, Вукајловић, Ковачевић 19, Лабус 12, Зубовић 8, Братић 2, Гатарић 2, Њежић 3. Тренер: Ненад Игњатић.

ЗРИЊСКИ: Солдо 25, Марић 14, Крталић 8, Раић, Анђелић 2, Пајић 13, Задро, Зломислић 17. Тренер: Недељко Зеленика.