Јуниорима Борца треће мјесто на финалном турниру Омладинске лиге БиХ

Јуниори Борца освојили су треће мјесто на финалном турниру за шампиона Омладинске лиге БиХ, који се јуче и данас одржава у етно-селу Станишићи. Црвено-плави, иначе освајачи Омладинске лиге БиХ Запад, у полуфиналу су снаге одмјерили са екипом домаћина Звијезде 09, која је убједљиво тријумфовала над изабраницима Милорада Билбија резултатом 4:0.

Већ након првих 11 минута играчи под тренерском командом Младена Обреновића стекли су предност од два гола захваљујући реализацијама Милорада Албијанића и Игора Благојевића. У 23. минуту већ је било 3:0, стријелац је био Сергеј Дојчиновић, а коначан резултат, у 77. минуту, својим другим голом поставио је Благојевић.

У јутрошњој утакмици за треће мјесто, Борац је резултатом 3:1 савладао екипу Босна Семе, која је јуче поражена од мостарског Вележа резултатом 2:3. Клуб из Платонове улице стигао је до предности у 24. минуту голом Милоша Кукића, при вођству нашег тима се и отишло на паузу између два полувремена, да би, након само пет минута игре наставка, Ријад Османковић матирао голмана Борца Дејана Чађу за 1:1.

Ипак, наш тим је у посљедњих 15 минута постигао два гола и стигао до тријумфа. Прво је у 75. минуту мрежу Сарајлија затресао Радован Перишић, а исто је 11 минута касније учинио и Милош Кукић.

Иначе, треба рећи да је екипа Босна Семе од 31. минута играча са 2 играча мање јер су због вербалног, а потом и међусобног физичког обрачуна, из игре искључени Ахмед Зуберовић и Амир Хадровић.

Полуфинале

ЗВИЈЕЗДА 09 – БОРАЦ 4:0 (3:0)

стријелци: 1:0 Албијанић (9.), 2:0 Благојевић (11.), 3:0 Дојчиновић (23.), 4:0 Благојевић (77.), стадион: у етно-селу Станишићи, гледалаца: 50, судија: Данијел Пајић (Бијељина), жути картони: Станишић (Звијезда 09), Батар (Борац).

ЗВИЈЕЗДА 09: Аврамовић, Бијелић, Елек (од 65. минута Станковић), Мусић (од 46. минута Богдановић), Дојчиновић, В. Томић (од 13. минута Ђукић), Ракић, Благојевић, Албијанић, Драганић (од 57. минута С. Томић), Тојчић (од 46. минута Станишић). Тренер: Младен Обреновић.

БОРАЦ: Чађо, Ненад (од 73. минута Батос), Јарић, Прерадовић (од 46. минута Јаворац), Батар, Јагодић, Ожеговић (од 46. минута Миладиновић), Дубравац (од 73. минута Стојичић), Перишић, Мирчић (од 46. минута Диљевић), Бановић. Тренер: Милорад Билбија.

Меч за треће мјесто

БОРАЦ – БОСНА СЕМА 3:1 (1:0)

стријелци: 1:0 Кукић (24.), 1:1 Османковић (50.) 2:1 Перишић (75.), 3:1 Кукић (86.), стадион: у етно-селу Станишићи, гледалаца: 50, судија: Данијел Перић (Бијељина), жути картони: Јаворац (Борац), Хаџић, Мемовић (Босна Сема), црвени картон: Ахмед Зуберовић (Босна Сема, 31. минут), Амир Хадровић (Босна Сема, 31. минут).

БОРАЦ: Чађо, Јарић (од 50. минута Стојичић), Батар, Јагодић (од 80. минута Мирчић), Дубравац (од 70. минута Диљевић), Перишић, Кукић, Ненад (од 60. минута Ожеговић), Бановић, Јаворац, Миладиновић. Тренер: Милорад Билбија.

БОСНА СЕМА: Салчин, Ћимић, Овчина, Хаџић, Зуберовић, Хадровић, Панџић (од 65. минута Огрешевић), Торлак, Мемовић, Омерагић (од 20. минута Османковић), Сијерчић. Тренер: Адин Ферхатовић.