ОКК Борац заузео треће мјесто на турниру ''Радивој Кораћ'' (Фото)

Екипа ОКК Борац поразом је завршила учешће на 14. турниру "Радивој Кораћ", који се од петка до недјеље одржавао у дворани Обилићево. Комбиновани, кадетско-јуниорским тим црвено-плавих изгубио је данас од домаћина турнира резултатом 87:75, те тако освојио треће мјесто, иза Радивоја Кораћа. Турнир је освојила екипа Игокее, док је четвртопласирани Баскет 2000.

Прва четвртина завршена ја резултатом 24:20 у корист изабраника Владимира Богдановића, понајвише захваљујући добром нападачком расположењу Варошића, Регоде и Нинковића, који су заједничким снагама у првих 10 минута постигли 22 поена. Другу четвртину обиљежила је прецизност играча у црвено-плавим дресовима при шуту за три поена: погођене су чак четири тројке (Милојевић, Предић, Шарић и Маџар), а прво полувријеме, соло-продором и двојком у посљедњој секунди, закључио је плејмејкер нашег тима Борис Драгојевић (40:42).

Своју трећу од укупно четири тројке на утакмици Матеј Милојевић је постигао одмах на старту треће четвртине, омогућивши свом тиму предност од 5 поена (40:45), али је домаћин одговорио прво мини-серијом Варошића, а затим и одличном ролом Бисерчића у финишу четвртине, па се у одлучујући период ушло при минималној предности Радивоја Кораћа (61:60).

Посљедња дионица почела је као и претходна, Милојевићевом тројком, али су, одмах затим, веома добро у фази напада заиграли Ђорђе Трамошљика и Никола Бисерчић, који су постигли наредних 10 поена за екипу Радивоја Кораћа за 71:63, што је, испоставило се касније, до краја било недостижно за наше играче.

У саставу Радивоја Кораћа најефикаснији су са 18 поена били Регода и Нинковић, Бисерчић је постигао 17, а Трамошљика 16 поенa. У саставу ОКК Борац први на листи стријелаца данас је био Борис Драгојевић са 19 поена, Ђорђе Предић је постигао 18, а Матеј Милојевић 17 поена.

Овоме додајмо и да ће јуниори ОКК Борац данас од 16 часова у дворани Борик, у оквиру 14. кола Лиге младих БиХ, угостити екипу Зворник Баскета.

РАДИВОЈ КОРАЋ – ОКК БОРАЦ 87:75 (24:20, 16:22, 21:18, 26:15)

дворана: Обилићево, гледалаца: 30, судије: Бојан Косић и Виолета Симић.

РАДИВОЈ КОРАЋ: Малбашић, Варошић 11, Нинковић 18, М. Регода 18, Тодоровић, Мајкић, Н. Регода 5, Трнинић, Милиновић, Кежић 2, Трамошљика 16, Бисерчић 17. Тренер: Владимир Богдановић.

ОКК БОРАЦ: Драгојевић 19, Аничић, Келечевић, Предић 18, Шарић 3, Прица, Милојевић 17, Маџар 7, Блажевић 11. Тренер: Ненад Игњатић.