Борац поражен од Црвене звезде

Млађи кадети Фудбалског клуба Борац забиљежили су данас други пораз у групној фази Турнира пријатељства изгубивши на стадиону у етно-селу Станишићи од београдске Црвене звезде резултатом 2:0. Бањалучани су, подсјетимо, јуче у првом колу поражени од љубљанске Олимпије резултатом 3:1.

Утакмица је протекла у доминацији Београђана, који су ка голу на којем је стајао Ђорђе Вуковић упутили 17 шутева, од чега 7 у оквир гола, те извели чак 13 удараца из угла.Са друге стране, тим Милорада Билбије није ниједном шутирао ка црвено-бијелој мрежи, а остао је на нули и када је у питању број корнера.

Послије два од споменутих 13 корнера, екипа под тренерском командом Мирка Буњевчевића радовала се погоцима; оба су била дјело капитена и штопера Црвене звезде Николе Савића, а оба пута асистент је био Марко Дедијер и то у 37. и 49. минуту.

Иначе, београдски тим је још у првом полувремену неколико пута опасно запријетио чувару мреже Борца Вуковићу. Десило се то први пут у 13. минуту, када је, након неодлучности одбране црвено-плавих, ка голу Борца шутирао Богдан Јочић, али је Вуковић био врло добро постављен. У 17. минуту главом је Вуковића покушао да савлада Марко Дедијер, али је лопта након његовог шута била лак плијен за нашег голмана, да би на истеку 24. минута са дистанце шутирао Един Ајдиновић, али Вуковић се ни овог пута није дао изненадити.

Само минут након водећег гола, Црвена звезда је била у прилици да удвостручи предност, али је лопта након шута Борисава Бурмаза погодила стативу Борчевог гола. У 46. минуту Виктор Вребац је на ивици шеснаестерца фаулирао Андрију Радовановића, а слободан ударац је извео Дедијер, али је лопта завршила у гол-ауту.

Након другог гола Савића на утакмици, Црвена звезда је још једном озбиљно запријетила преко Бурмаза, након чијег је шута лопта "фијукнула" поред десне стативе Борчевог гола.

Сутра, трећег дана турнира, Борац ће снаге одмјерити са екипом Сплита, која је такође у прве двије утакмице уписала два пораза.