Пионири освојили треће мјесто на финалном турниру за шампиона Републике Српске

Пионири Фудбалског клуба Борац освојили су треће мјесто на завршном турниру за шампиона Републике Српске, који је протеклог викенда одржан у етно-селу Станишићи. Поред Борца, шампиона Омладинске квалитетне лиге РС Запад, и домаћина Звијезде 09, која је заузела прво мјесто у источној групи, на финалној смотри наступили су и добојска Слога, освајач групе Центар, и рогатичка Младост, првопласирани тим групе Југ.

Изабраници Драгана Бенића су у суботу у полуфиналу снаге одмјерили са екипом добојске Слоге, а побједник и учесник финалног меча био је познат тек након извођења једанаестераца, с обзиром да је, по окончању регуларних 70 минута, резултат био неријешен (1:1). Оба гола постигнута су у другом полувремену; до резултатске предности је, у 44. минуту, стигла Слога поготком Обрада Старчевића, а ствари на почетак вратио је, у 48. минуту, Дејан Јаворац, који је само четири минута раније ушао у игру умјесто Давида Чавића.

Свих пет извођача једанаестераца у екипи из Добоја послало је лопту иза леђа голмана Борца; учинили су то споменути Обрад Старчевић, Елмир Мујкановић, Марко Панић, Александар Цетић и Лука Дамјановић, док су чувара мреже Добојлија матирали Дејан Јаворац, Леонтије-Лука Драгољић и Данијел Шунић, док у четвртој серији мету није погодио Михајло Живковић.

У мечу за треће мјесто Борчева пионирска селекција укрстила је копља са рогатичком Младости, која је у полуфиналу поражена од Звијезде 09 резултатом 1:2. Окршај за бронзану медаљу окончан је убједљивом побједом нашег тима резултатом 8:0, а играч утакмице био је троструки стријелац Дејан Јаворац (28, 57. и 61. минут). По два гола су постигли Данијел Шунић (14. и 21. минут) и Давид Чавић (49. и 59. минут), а једном је мрежу екипе Младости затресао Ђорђе Грубор (68. минут).

Иначе, шампион Републике Српске постала је екипа добојске Слоге, која је у финалу, резултатом 0:1, савладала Звијезду 09.

Полуфинале

СЛОГА (ДОБОЈ) – БОРАЦ 1:1 (пеналима 5:3)

стријелци: 1:0 Старчевић (44.), 1:1 Јаворац (48.), стадион: у етно-селу Станишићи, гледалаца: 100, судија: Слађан Станковић (Зворник), жути картони: Лугоња (Борац).

стријелци из пенала: Старчевић, Мујкановић, Панић, Цетић, Дамјановић (Слога), Јаворац, Драгољић, Шунић (Борац).

СЛОГА (ДОБОЈ): Томић, Југовић, И. Божић, Каралић (од 16. минута Д. Божић), Благојевић, Алдобашић (од 36. минута Дамјановић), Дубиновић (од 53. минута Панић), Цетић, Старчевић, Чабрић, Мујкановић. Тренер: Никола Савић.

БОРАЦ: Вуковић, Живковић, Ћетојевић, Божић (од 48. минута Лугоња), Орашанин, Кујунџић, Божичковић, Чавић (од 44. минута Јаворац), Грбић, Стојичић (од 55. минута Драгољић), Грубор (од 44. минута Шунић). Тренер: Драган Бенић.

Утакмица за треће мјесто

БОРАЦ – МЛАДОСТ (РОГАТИЦА) 8:0

стријелци: 1:0 Шунић (14.), 2:0 Шунић (21.), 3:0 Јаворац (28.), 4:0 Чавић (49.), 5:0 Јаворац (57.), 6:0 Чавић (59.), 7:0 Јаворац (61.), 8:0 Грубор (68.), стадион: у етно-селу Станишићи, гледалаца: 50, судија: Бојан Макарић (Бијељина).

БОРАЦ: Вуковић, Живковић (од 44. минута Чавић), Ћетојевић (од 36. минута Орашанин), Кујунџић (од 36. минута Јовашевић), Божичковић (од 36. минута Драгољић), Грбић (од 36. минута Божић), Смиљић, Јаворац, Лугоња, Пушкар, Шунић (од 36. минута Грубор). Тренер: Драган Бенић.

МЛАДОСТ (РОГАТИЦА): Ћебић, Павловић (од 55. минута Којић), Дан. Карлић, Јањић, Шалић, Обрадовић, Пурковић, Марић (од 55. минута Кокошар), Ђурђевић, Дар. Карлић, Дувњак. Тренер: Младен Симсија.