Подјела бодова у претпосљедњој првенственој утакмици (Фото)

Фудбалери Борца ремизирали су резултатом 0:0 са екипом Текстилца из Дервенте у оквиру претпосљедњег, 31. кола Прве лиге Републике Српске, те, на тај начин, уписали први реми на Градском стадиону у Бањалуци још од 6. августа прошле године и премијерног меча у шампионату Републике Српске против Славије из Источног Сарајева.

Играчи у црвено-плавим дресовима пропустили су, у првом полувремену, двије изгледне шансе да затресу мрежу изабраника Зорана Драгишића, тренера под чијом је командом Борац кренуо у прволигашко такмичење. Прво је, у 22. минуту, након соло-акције ка голу Дејана Плиснића шутирао Милош Кукић, али је искусни чувар мреже гостију и бивши голман Великана из Платонове врховима прстију лопту скренуо у корнер, да би, неколико минута касније, у шанси за постизање гола био Петар Кунић након сарадње Владана Даниловића и Александра Радуловића, али је лопта отишла преко гола.

Четири минута прије одласка на одмор, Борац је остао са 10 играча на терену с обзиром да је директни црвени картон, због прекршаја над Златком Дуспаром, показан Бојану Пузигаћи. Са играчем мање, Борац је у другом полувремену шутевима из даљине покушавао да угрози гол Дервенћана и упише нови првенствени тријумф, али се резултат није мијењао, па је малобројна публика на Градском стадиону остала ускраћена за постигнуте голове.

Посљедњу утакмицу у оквиру Прве лиге Републике Српске фудбалери Борца одиграће у сриједу, 7. јуна, од 19 часова на бањалучком Градском стадиону против Рудар Приједора. У тој утакмици на терен неће истрчати већ споменути Бојан Пузигаћа, али ни Петар Кунић и Александар Радуловић, којима је у дуелу са Текстилцем показан трећи акумулирани жути картон.

БОРАЦ – ТЕКСТИЛАЦ 0:0

стадион: Градски, гледалаца: 500, судија: Данијел Пајић (Бијељина), жути картони: Кукић, Кунић, Радуловић (Борац), Јандрић, Комленовић, Марић, Брковић, Стијепић (Текстилац), црвени картон: Бојан Пузигаћа (Борац, 40. минут).

БОРАЦ: Тркуља, И. Даниловић, Ојданић, Пузигаћа, Радоја (од 66. минута Буразор), Кунић (од 90+1. минута Перишић), Радуловић, Распудић, Ђорђевић, Кукић (од 46. минута Гузина), В. Даниловић. Тренер: Марко Тешић.

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић, Марић, Јоловић, Ковач, Ђуричић (од 46. минута Брковић), Кременовић, Стијепић, Јандрић, Сусаковић (од 83. минута Ђекић), Комленовић, Дуспара. Тренер: Зоран Драгишић.