Четврта побједа јуниора ОКК Борац у Лиги младих (Фото)

Јуниори ОКК Борац прекинули су низ од осам пораза у Лиги младих БиХ савладавши данас, у дворани Обилићево, трећи пут у текућој сезони, екипу ОКК Леотар резултатом 66:46. Након 12 утакмица, односно шест кола до краја, изабраници Ненада Игњатића су на омјеру од 4 побједе и 8 пораза, а у наредној утакмици, 8. јуна од 13:30 часова, гостују у Сарајеву екипи Коша.

Утакмицу у Обилићеву обиљежило је изузетно лоше издање Требињаца у првом полувремену када је у питању реализација. Наиме, четвртопласирани тим са завршног првенства Републике Српске у првих 20 минута постигао је само 15 поена (8 са линије за слободна бацања, 7 из игре), од чега само 4 у првом десетоминутном периоду. Једини кошеви из игре за гостујући тим у уводној четвртини била је тројка Дејана Глоговца за 6:4, док су у посљедња два минута другог периода за два поена успјели да погоде Алекса Сарић и Славољуб Дрињак.

Иначе, прво полувријеме завршено је резултатом 35:15, док је, половином треће дионице, поенима плејмејкера Славише Њежића, ОКК Борац одмакао на максималних +24 (43:19). Опуштање црвено-плавих играча у посљедњој четвртини гости су казнили тако што су на шест минута до краја тројком споменутог Сарића заостатак смањили на само 11 поена (51:40), али, срећом, у преосталих 360 секунди нису успјели да још значајније запријете домаћем тиму.

У екипи ОКК Борац најефикаснији је са 16 поена био Давид Ковачевић, док су Славиша Њежић и Даниел Лабус постигли по 11. У саставу ОКК Леотар најрасположенији за игру био је Дејан Глоговац са 12 поена и 20 скокова. 12 кошева је крај свог имена забиљежио и Алекса Сарић, док је Огњен Марковић постигао два мање.

Како рекосмо, наредну утакмицу у оквиру Лиге младих јуниори ОКК Борац одиграће у четвртак, 8. јуна од 13:30 часова у Сарајеву против Коша, док их од 9. до 11. јуна очекује наступ на 14. традиционалном турниру у организацији кошаркашког клуба Радивој Кораћ.