Јуниори освојили Омладинску лигу БиХ Запад, кадети такмичење завршили као другопласирани

Кадети Борца такмичење у Омладинској квалитетној лиги РС Запад завршили су на другом мјесту са 53 бода, а титулу је освојила екипа приједорског Рудара. Изабраници Милорада Билбије су наступ у овом такмичењу окончали при омјеру од 17 побједа, 2 неријешена резултата и 3 пораза.

У посљедњем колу Борчеви кадети су на стадиону Баре у Босанској Отоци декласирали домаћу Слогу резултатом 0:6, постигавши по три гола у оба полувремена. До вођства су црвено-плави стигли у седмом минуту поготком Ђорђа Милојевића, а друга два гола у првих 40 минута била су дјело Николе Рогића (28. и 31. минут). У другом полувремену стријелци за наш тим били су Милан Божичковић (58.), Никола Турањанин (70.) и Огњен Солдат (74.).

Јуниори Борца уписали су други пораз у 22 одигране утакмице, али их исти није коштао пласмана на табели, с обзиром да су раније освојили титулу. Борац је повео голом најбољег стријелца такмичења Радована Перишића у 27. минуту, а при предности нашег тима се отишло на одмор између два полувремена.

Ипак, у наставку тим Слоге прави потпуни резултатски преокрет, а најзаслужнији за то био је двоструки стријелац Харис Мустафић (66. и 85. минут), док је мрежу Његоша Зељковића затресао и Исмар Ићановић и то у 76. минуту.

СЛОГА (БОСАНСКА ОТОКА) – БОРАЦ 0:6 (0:3)

стријелци: 0:1 Милојевић (7.), 0:2 Рогић (28.), 0:3 Рогић (31.), 0:4 Божичковић (58.), 0:5 Турањанин (70.), 0:6 Солдат (74.), стадион: Баре, гледалаца: 50, судија: Златко Будимлић (Бихаћ).

СЛОГА (БОСАНСКА ОТОКА): Ад. Бешић, Ар. Бешић, Фајић, Пашић, Исламовић, Мехић, Декановић, Х. Бешић, Бегић, Мујкић, Мустеданагић. Још су играли: Несимовић.

БОРАЦ: Вуковић, Јовић, Арсић, Милојевић, Бобић, Вребац, Стојичић, Рогић, Вујмиловић, Турањанин, Боснић. Још су играли: Божичковић, Гајић, Солдат, Латиновић, Врховац.

ЈУНИОРИ

СЛОГА (БОСАНСКА ОТОКА) – БОРАЦ 3:1 (0:1)

стријелци: 0:1 Перишић (27.), 1:1 Мустафић (66.), 2:1 Ићановић (76.), 3:1 Мустафић (85.), стадион: Баре, гледалаца: 50, судија: Амар Омердић (Бихаћ), жути картони: Мустафић (Слога), Курузовић, Јарић (Борац).

СЛОГА (БОСАНСКА ОТОКА): Кекић, Мујкић, Кадић, Горињац, Ичић, Дурановић, Мустафић, Ићановић, Чаушевић, Бешић, Мујагић.

БОРАЦ: Зељковић, Ненад, Јарић, Батар, Јаворац, Ожеговић, Батос, Мартић, Миладиновић, Курузовић, Кукић, Перишић. Још су играли: Батос, Стојичић, Диљевић.