Рукометни клуб Борац нови шампион БиХ!

Црвено-плаво рукометно славље!

ТИТУЛА РУКОМЕТНОГ ШАМПИОНА БИХ ПОНОВО СТАНУЈЕ У БАЊАЛУЦИ! Вечерас је пада одлука о новом рукометном владару у БиХ, посављало се питање да ли ће славље бити у Бањалуци или Љубушком, а након невиђене драме, четвртом шампионском титулом окитио се Великан из Господске улице! Наиме, изабраницима Ратка Ђурковића била је потребна побједа у Вогошћи над истоименим ривалом како би, без обзира на исход меча Коњух – Извиђач, пригрлио трофеј намијењен шампиону. Црвено-плави су до шампионског славља могли и у случају ремија или пораза у дворани Амел Бечковић, али само под условом да Коњух савлада тим из Љубушког.

На крају, Борац је у Вогошћи поражен резултатом 23:21, те је био приморан да ишчекује исход меча у препуној живиничкој дворани. На крају, љепша вијест није могла да стигне:  екипа под тренерском командом Бојана Унчанина савладала је Љубушаке резултатом 29:28, с тим што "скаути" нису искористили посљедњи напад за изједначење и останак титуле у Љубушком!

Након првих тридесет минута, резултати утакмица у Вогошћи и Живиницама нису ишли у прилог црвено-плавим момцима. Наиме, послије првог полувремена, освајач Купа БиХ за прошлу сезону имао је 4 гола више од Борца (15:11), док је прошлосезонски шампион био два корака испред Коњуха (14:16).

Тим Вогошће је половином другог полувремена на свом конту имао и пет голова предности (20:15), али је Борац успио да се врати у меч и у 56. минуту заостатак смањи на само један гол (21:20). Ипак, домаћи тим није дозволио Бањалучанима да се радују, па су ови морали да сачекају информацију о стању у дворани у Живиницама, у којој је, у појединим тренуцима, тим из Љубушког имао и три гола предности, али је екипа под тренерском палицом Бојана Унчанина, ношена подршком око 1000 навијача у дворани, у финишу утакмице преокренула ток меча, у посљедњи минут, голом са 7 метара, ушла при резултату 29:27, Извиђач је у наредном нападу успио да поентира, а касније и крене у напад за изједначење након неуспјелог атака Коњуха, али је све, срећом по наш тим, остало само на покушају.

Тако је Борац и поред изузетно лошег старта у Лиги 4 (порази од Извиђача 28:24 и Коњуха 30:25) успио да се окити четвртом шампионском титулом. Дошла су, након два пораза, славља у дуелима са Вогошћом (36:21), Извиђачем (37:27) и Коњухом (31:24), а трећи пораз у укупно шест кола, на сву срећу, није био кобан.

Борац се, након освојене титуле, сада окреће Купу БиХ, са жељом да освоји дуплу круну. Завршница куп-такмичења биће одржана 3. и 4. јуна у Мостару, домаћин је Зрињски, а на смотри још учествују и Извиђач и Маглај. Првог дана турнира у полуфиналним двобојима састају се Зрињски и Борац, те Извиђач и Маглај.