Борац нанио Подрињу први гостујући пораз у прољећном дијелу сезоне

Фудбалери Борца савладали су јуче екипу Подриња из Јање резултатом 2:1 у претпосљедњој домаћој утакмици у оквиру Прве лиге Републике Српске и тиме предност над другопласираним тимом шампионата увећали на 21 бод три кола до краја сезоне, у којима ће наш тим прво гостовати Дрини 27. маја, затим дочекати Текстилац 3. јуна, а на крају трофеј намијењен шампиону подићи у Приједору седам дана касније.

Сва три гола малобројна публика на Градском стадиону видјела је у другом полувремену. Црвено-плаве је до вођства, голом у 49. минуту, одвео Петар Кунић, предност је удвостручио Синиша Радоја у 74. минуту, а коначан резултат је, осам минута прије краја меча, из једанаестерца, након прекршаја Борчевог голмана Немање Тркуље, поставио Дејан Вучић.

Иначе, прије утакмице са Дрином у Зворнику, Борчеве фудбалере у четвртак (25. мај) од 19:30 часова очекује окршај са екипом Крупе у финалу Купу Града Бањалука.

БОРАЦ – ПОДРИЊЕ 2:1 (0:0)

стријелци: 1:0 Кунић (49.), 2:0 Радоја (74.), 2:1 Вучић (82.), стадион: Градски, гледалаца: 300, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: В. Даниловић, Тркуља (Борац), Марковић, Павић (Подриње).

БОРАЦ: Тркуља, Вејновић, Ојданић, Пузигаћа, Радоја, Кунић (од 80. минута Делић), Гузина, В. Даниловић (од 71. минута Радуловић), Буразор, Зекановић, Кондић (од 80. минута Ђорђевић).

ПОДРИЊЕ: Ђурић, Арсеновић, Ђокић, Вујић, Павић (од 78. минута Реџић), Арнаутовић, Јањић (од 63. минута Барјектаревић), Вучић, Сајтановић, Крајишник, Марковић.