''Црвено-плави'' два пута стизали предност, на крају славили у Градишци

Фудбалери Борца у јучерашњој утакмици 28. кола Прве лиге Републике Српске против Козаре, на Градском стадиону у Градишци, два пута су били у резултатском заостатку, али су ипак, у посљедњим минутима постигли два гола (2:3) и избјегли други лигашки пораз, односно први још од трећег кола и окршаја са мркоњићком Слободом (1:0).

Око 400 гледалаца на стадиону у граду на Сави свих пет голова видјело је у другом полувремену. Предност домаћима, у 53. минуту, донио је Александар Марјанац послије слабе интервенције голмана Борца Немање Тркуље. У 60. минуту изједначио је Гедеон Гузина, али је само седам минута касније, поготком Дејана Глишића, домаћи састав поново био у предности.

У 82. минуту Борац је извео слободан ударац, чувар мреже Козаре Стефан Ђакушић испустио лопту, а главом је исту у мрежу смјестио Гузина. Коначан резултат у 89. минуту поставио је Петар Кунић, када је након акције по лијевој страни реварио одбрану домаћег тима.

Четири кола прије краја Борац има 18 бодова предности у односу на другопласирано Подриње, са којим ће снаге одмјерити у суботу од 19 часова на бањалучком Градском стадиону.

КОЗАРА – БОРАЦ 2:3 (0:0)

стријелци: 1:0 Мајданац (53.), 1:1 Гузина (60.), 2:1 Глишић (67.), 2:2 Гузина (82.), 2:3 Кунић (89.), стадион: Градски у Градишци, гледалаца: 400, судија: Душан Берак (Требиње), жути картони: А. Поповић, Макитан, Аљетић, Петровић (Козара), Вејновић, И. Даниловић, Пузигаћа (Борац).

КОЗАРА: Ђакушић, Петровић, Комљеновић (од 33. минута В. Петковић), Макитан, Глишић, А. Поповић (од 88. минута Мајетић), Мајданац, Марин (од 73. минута С. Поповић), Аљетић, Бунић, Декић.

БОРАЦ: Тркуља, Вејновић, Даниловић, Пузигаћа, Радуловић (од 79. минута Кукић), Ђорђевић (од 66. минута Кунић), Гузина, Делић, Буразор, Зекановић, Кондић.