Кадети у финишу до бода, јуниори лако до нове побједе

Кадети Борца ремизирали су резултатом 2:2 са екипом Подгрмеча из Санског Моста у утакмици 20. кола Омладинске лиге БиХ, група Запад. Изабраници Милорада Билбије су два пута били у резултатском заостатску у односу на домаћине, али су, на крају, успјели да остану непоражени у дуелу са седмопласираним тимом првенства.

Домаћи су први гол постигли у деветом минуту, а стријелац је био Анел Смајиловић. У 27. минуту Никола Турањанин је погодио за 1:1, да би 15 минута прије краја нову предност Подгрмечу донио Ахмед Авдић. Ипак, у претпосљедњем минуту, чувара мреже домаћег састава Омера Махића затресао је Никола Рогић за коначних 2:2.

Јуниори Борца имали су више успјеха од млађих другара, те су екипу из Санског Моста поразили резултатом 0:2. До предности су Борчеви фудбалери стигли у 44. минуту голом Николе Мирчића, а коначан резултат поставио је Милош Кузмановић у 70. минуту.

Након 20 одиграних утакмица, кадети Борца заузимају друго мјесто на табели са 47 бодова, што је пет мање од првопласираног Рудар Приједора, док су јуниори први са 55 бодова,  8 више од бихаћког Јединства.

У 21. колу кадети и јуниори Борца дочекаће одговарајуће селекције прњаворског Љубића.

ПОДГРМЕЧ – БОРАЦ 2:2 (1:1)

ПОДГРМЕЧ: Махић, Алагић, Кркић, Опакић, Смајиловић, Рамић, Авдић, Кумалић, Хусановић, Хузејровић, Храпић. Још су играли: Талић, Хамзић.

БОРАЦ: Зељковић, Јовић, Арсић, Миладиновић, Јаворац, Вребац, Амиџић, Турањанин, Курузовић, Дамјанић, Ненад. Још су играли: Зорић, Рогић, Милојевић, Солдат.