Шести пораз јуниора ОКК Борац у Лиги младих (Фото)

Јуниори ОКК Борац забиљежили су шести узастопни пораз у Лиги младих БиХ изгубивши у дворани Борик, у утакмици деветог кола, од тузланске Слободе резултатом 54:65 (16:14, 16:19, 9:14, 13:18). У наредном, десетом колу, које је заказано за сљедећи викенд, ОКК Борац ће поново бити домаћин, а у Бањалуку стиже зенички Челик, којег су пулени тренера Ненада Игњатића савладали у првом колу резултатом 60:64 у зеничкој Арени.

Утакмица против Тузлака одлично је почела за наш тим, који је преко Алексе Зубовића и Давида Ковачевића погодио прва два шута за три поена (6:0). Убрзо је, поенима Ковачевића, било и 8:1, а своје прве поене из игре гостујући састав је забиљежио захваљујући Ведрану Хоџићу (8:3).

Од тог момента, тим Слободе је кренуо да хвата ритам како у одбрани, тако и у нападу и на паузу између прве и друге четвртине отишао при минусу од два поена (16:14), а у друго полувријеме ушао при плусу од једног поена (32:33).

Трећа четвртина кренула је низом од седам поена гостујуће екипе, у уводним минутима тог дијела игре ван линије од 6.75 метара прецизни су били Хоџић и Емир Черкезовић, па је Слобода стигла до, до тада, своје највеће предности (32:40). Поенима Недима Омеровића тузлански клуб је, половином треће дионице, први пут одмакао на двоцифрену разлику (34:44), коју је ОКК Борац, захваљујући за нијансу квалитетније одиграној првој половини одлучујуће четвртине, умањио за шест поена и стигао на 47:51.

Имали су црвено-плави, након тога, неколико напада за потпуни повратак у утакмицу, али нису успјели да их претворе у поене, док су, на другој страни, за госте погодили прво Бегановић, а потом и Анделија за 47:55. Тројком је одговорио капитен Аничић, али је спреман одговор имала и Слобода, која је преко Субашића, Бегановића и Черкезовића поново стекла двоцифрену предност (50:61 на 150 секунди до краја) и на крају стигла до нове побједе.

Прво име утакмице био је Слободин члан Емир Черкезовић, који је постигао 29 поена и забиљежио 10 скокова. У екипи ОКК Борац најефикаснији је са 16 поена био Милош Аничић, а један мање, уз 13 скокова, постигао је Давид Ковачевић.

ОКК БОРАЦ – СЛОБОДА 54:65 (16:14, 16:19, 9:14, 13:18)

дворана: Борик, гледалаца: 100, судије: Ђорђе Митровић и Драгослав Рађевић.

ОКК БОРАЦ: Аничић 16, Омеркадић 3, Савић, Вукајловић, Ковачевић 15, Предић 2, Лабус 3, Зубовић 9, Братић, Трамошљика 6, Матошевић, Гатарић.

СЛОБОДА: Беговић, Хоџић 11, Пазарац 2, Касумовић, Субашић 5, Черкезовић 29, Спречак, Бектић, Омеровић 10, Анделија 4, Бегановић 4.