Пораз на старту Лиге 4

Рукометаши Борца поражени су синоћ, на старту Лиге 4 за шампиона БиХ, у Љубушком од екипе Извиђача резултатом 28:24 (15:9). У другој синоћњој утакмици, играној у Вогошћи, истоимени домаћин је резултатом 31:23 поразио састав Коњуха из Живиница.

У првих 15 минута меча у Љубушком, виђена је равноправна борба, па је и резултат на семафору био такав (6:6). У наставку првог полувремена, ношени одбранама голмана Квесића и Иванковића, домаћи успостављају контролу утакмице и на одмор између два 30-минутна периода одлазе при предности од шест голова (15:9).

На старту наставка Борац је заостатак смањио на четири гола (16:12), а 11 минута прије краја, изабраници Ратка Ђурковића, ослабљени неиграњем капитена Ђорђа Ћелића због повреде пете, заостајали су само три гола за домаћима (22:19). Ипак, у наредна три минута, клуб из Господске улице не успијева да затресе мрежу домаћих рукометаша, који, пак, са друге стране то чине три пута за 25:19 и дефинитивну овјеру бодова.

У екипи Извиђача најефикаснији је са 6 голова био Давид Мандић, а по пет пута су прецизни Кристијан Јарак, Анте Грбавац и Матео Родин. У табору Борца Мирко Мајић и Дејан Унчанин су постигли по 5 голова.

У другом колу, које се игра у суботу (13. мај), Борац ће гостовати Коњуху, док ће Вогошћа дочекати Извиђач.

БОРАЦ: Беширевић, Мемић 1,Ђурђевић 3, Херцеговац 1, Даничић 1, Мијатовић, Косановић (8 одбрана), Бубић, Ефендић (2 одбране), Њежић, Мајић 5, Лончар 4, Челић, Ћеранић, Унчанин 5, Вукићевић 4.