Кадети и јуниори савладали Крајину

Кадети и јуниори Борца савладали су, у оквиру 19. кола Омладинске лиге БиХ Запад одговарајуће селекције цазинске Крајине резулатима 3:1 и 7:0. Након 19 мечева, кадетска селекција заузима друго мјесто на табели са 46 бодова, три мање од првопласираног Рудар Приједора, док је јуниорска екипа првопласирана са 52 бода, што је шест више у односу на другопласирано бихаћко Јединство.

Резултатску предност у кадетском дуелу стекао је Борац у 28. минуту голом Михајла Амиџића. При вођству црвено-плавих се отишло на одмор, да би на 1:1, након 7 минута игре у другом полувремену, изједначио Емир Џехверовић. У 69. минуту предност је враћена на Борчеву страну након што је Амелдин Кличић затресао властиту мрежу, а побједа је потврђена три минута прије краја, када је гол постигао Далибор Гајић.

У окршају јуниора два клуба, све дилеме око коначног исхода отклоњене су након првих 45 минута, послије којих је Борац био 4 корака испред гостију. До предности су црвено-плави стигли у десетом минуту преко Јована Дубравца, десет минута касније вођство је удвостручено голом Немање Бургића, на 3:0, у 24. минуту, повисио Александар Матић, да би прво полувријеме, голом у 31. минуту, закључио Никола Мирчић.

Пети Борчев гол био је дјело Бориса Јагодића (48. минут), свој други гол на утакмици, за 6:0, Јован Дубравац је постигао у 65. минуту, да би голеаду, у посљедњем минуту, закључио Данило Петровић.

У наредној, 20. рунди, Борчеви кадети и јуниори гостују у Санском Мосту селекцијама Подгрмеча.

БОРАЦ – КРАЈИНА 3:1

стријелци: 1:0 Амиџић (28.), 1:1 Џехверовић (47.), 2:1 Кличић (аутогол, 69.), 3:1 Гајић (77.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Немања Алексић, жути картони: Реџић, Первиз (Крајина).

БОРАЦ: Зељковић, Рогић (од 66. минута Гајић), Арсић, Милојевић, Вребац, Амиџић, Латиновић, Боснић (од 76. минута Зорић), Турањанин, Солдат (од 53. минута Дамјанић), Курузовић.

КРАЈИНА: Шкргић, Хаџић, Реџић, Ар. Љубијанкић, Џехверовић, Омановић, Шумар, Чатаковић, Шабић, Кличић, Ах. Љубијанкић.

ЈУНИОРИ

БОРАЦ – КРАЈИНА 7:0

стријелци: 1:0 Дубравац (10.), 2:0 Бургић (20.), 3:0 Матић (24.), 4:0 Мирчић (31.), 5:0 Јагодић (48.), 6:0 Дубравац (65.), 7:0 Петровић (90.), стадион: Градски, гледалаца: 50, судија: Драган Мејакић.

БОРАЦ: Чађо, Ненад, Јарић (од 60. минута Ћетојевић), Амиџић, Дубравац, Јагодић, Бургић, Кузмановић (од 50. минута Миладиновић), Матић (од 55. минута Бабић), Ожеговић (од 50. минута Батос), Мирчић (од 62. минута Петровић).

КРАЈИНА: Омановић (од 50. минута Бајрамовић), М. Кличић, Дурић, Колаковић, Шарић (од 46. минута Хоџић), А. Кличић, Хаирлаховић, Е. Љубијанкић, Мујакић, А. Љубијанкић, Кишметовић.