Пораз јуниора ОКК Борац од Спарса

Јуниори ОКК Борац уписали су данас пети пораз у оквиру Лиге младих БиХ изгубивши у Сарајеву од екипе Спарса, једног од главних претендената на освајање шампионата, резултатом 74:44. Сарајевски тим је на овај начин наставио мртву трку са александровачком Игокеом за освајање првог мјеста након 18 кола с обзиром да ни једна ни друга екипа у до сада нису осјетиле горчину пораза, док је ОКК Борац сада при омјеру од три побједе и пет пораза, а повратак на побједнички колосијек тражиће 13. маја од 20:30 часова, када у оквиру деветог кола дочекује тузланску Слободу.

Игњатићеви кошаркаши данас изузетно расположеним Сарајлијама резултатски су парирали само у првих 15-ак минута меча. Наиме, први десетоминутни период завршен је резултатом 18:13, да би тројком Амара Тигања Спарс, након три минута игре у другој дионици, први пут стекао двоцифрен плус (25:15).

Новом домаћом тројком, овог пута преко Еде Прелџића, домаћи долазе до предности од 14 поена (30:16). Мини-серијом узвраћа Милош Аничић за 30:20, а на паузу између два полувремена одлази се при предности сарајевског тима од 13 поена (35:22).

Велику предност Спарс је изградио у другој половини треће дионице. Наиме, од резултата 45:31 половином тог дијела игре, домаћин је серијом 15:0 у наредна четири минута дошао до плуса од 19 поена (60:31).

Трећу четвртину кошевима је закључио Алекса Зубовић, да би, на почетку посљедње дионице, низом од девет поена, заостатак ОКК Борац за домаћина био смањен на 18 поена (60:42).

Ипак, у посљедњих шест минута Спарс поново појачава темпо, убацивши до краја 14 поена, а при том дозволивши ОКК Борац да постигне само два, до коначних 74:44.

Најефикасији појединац на утакмици био је Спарсов Ервин Гутић са 21 поеном, док је други стријелац тима био Војин Илић са 17. У саставу ОКК Борац Милош Аничић је постигао 18, а Алекса Зубовић 10 поена.

СПАРС – ОКК БОРАЦ 74:44 (18:13, 17:9, 25:11, 14:11)

СПАРС: Арифагић, Карић 7, Прелџић 5, Тигањ 11, Херенда, Кочић 5, Илић 17, Радак, Панић, Овчина 8, Гутић 21.

ОКК БОРАЦ: Аничић 18, Омеркадић, Стакић, Вукајловић 2, Ковачевић 8, Предић, Лабус 4, Зубовић 10, Братић 2, Матошевић, Гатарић.

(борац-спорт, фото: kkspars.com)