Борац сигурним кораком кроз Дервенту

Фудбалери Борца савладали су данас, на Градском стадиону у Дервенти, у оквиру 26. кола Прве лиге Републике Српске (4. коло Лиге за шампиона), екипу домаћег Текстилца резултатом 0:2 и успјешно апсолвирали још једну препреку на путу повратка у Премијер лигу БиХ.

Након непотпуне 26. првенствене рунде, изабраници Вулета Тривуновића имају 65 бодова, односно 18 више од другопласираног Подриња, које ће сутра гостовати екипи Рудар Приједора.

Црвено-плави су резултатску предност над Дервенћанима стекли већ у седмом минуту, када је, након центаршута Александра Кондића, голмана Текстилца Душка Пећића, који је, због повреде, игру морао да напусти десет минута касније, па је мјесто међу стативама заузео искусни Дејан Плиснић, којег је, у 38. минуту меча, матирао Иван Делић за 0:2 на семафору.

Исти фудбалер је на старту другог полувремена, у 47. минуту, имао прилику да са бијеле тачке повиси предност Борца након што је Давид Гатарић у казненом простору фаулирао Бојана Пузигаћу, али је из ове ситуације Плиснић изашао као побједник, баш као и нешто касније, када је дубинском лоптом Милош Ђорђевић проиграо Делића који исту шаље на петерац до Кунића, чији ударац Плиснић зауставља.

У наредном колу Борац ће на Градском стадиону у Бањалуци угостити екипу Рудар Приједора. У том мечу црвено-плавима би, у случају сутрашњег пораза Подриња у граду на Сани, био довољан и један бод како би и математички, пет кола прије спуштања завјесе на прволигашку сезону, изборили повратак у елитни фудбалски ранг у Босни и Херцеговини.

ТЕКСТИЛАЦ – БОРАЦ 0:2

стријелци: 0:1 Кунић (7.), 0:2 Делић (38.), гледалаца: 300, судија: Данијел Пајић (Бијељина), жути картони: Гатарић (Текстилац), Кондић, Распудић (Борац).

ТЕКСТИЛАЦ: Пећић (од 17. минута Плиснић), Марић, Јоловић, Ковач (од 31. минута Кременовић), Ђуричић, Брковић (од 55. минута Ђекић), Стијепић, Ћорић, Комленовић, Дуспара, Гатарић. Тренер: Зоран Драгишић.

БОРАЦ: Авдукић, И. Даниловић, Пузигаћа, Радоја (од 85. минута Буразор), Кунић, Радуловић, Распудић, Ђорђевић (од 79. минута Зекановић), Делић (од 83. минута Гузина), В. Даниловић, Кондић. Тренер: Вуле Тривуновић.