Борац у финалу Купа Града, за трофеј 25. маја против Крупе

Фудбалери Борца изборили су данас наступ у финалу Купа Града Бањалука савладавши на стадиону у Предграђу домаћи Жељезничар Спорт тим, лидера друголигашког запада у Републици Српској, резултатом 7:5 након бољег извођења једанаестераца. Након 90 минута, и једна и друга екипа су на свом конту имале по 2 постигнута гола, а једини фудбалер који није успио да затресе мрежу у пенал-рулету био је Жељезничаров Игор Кузмановић у трећој серији.

До резулатске предности је, већ у другом минуту, стигао Борац голом Бранка Ојданића, који је био најприсебнији у казненом простору домаћих након изведеног корнера. У 23. минуту Бојан Марковић је изједначио резултат, а промјене резултата није било све до 82. минута, када је Милош Ђорђевић искористио грешку голмана Жељезничара Младена Кукрике, који није, на адекватан начин, процијенио лет лопте. Само четири минута касније, Жељезничар је поново стигао до егала, а овог пута Асмира Авдукића, шутем искоса са лијве стране, матирао је Никола Јокановић.

Стријелци за лидера Друге лиге РС Запад са бијеле тачке били су Остоја Шаула, Никола Јокановић и Синиша Шатара, док је Игор Кузмановић погодио пречку. У табору Борца свих пет извођача било је сигурно, па су лопту иза Кукрикиних леђа редом слали Предраг Зекановић, Владан Даниловић, Гедеон Гузина, Милош Ђорђевић и Петар Кунић.

Иначе, од 30. минута Борац је остао са 10 фудбалера на терену с обзиром да је директан црвени картон због прекршаја над Бојаном Марковићем који је био у налету према Борчевом голу показан штоперу клуба из Платонове улице Илији Даниловићу.

За титулу најбољег клуба у граду Борац ће се на крсну славу Бањалуке, Спасовдан, који се ове године прославља 25. маја, надметати са чланом Премијер лиге БиХ Крупом, која је данас, такође након једанаестераца, савладала екипу Лауша.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ – БОРАЦ 2:2 (пеналима 5:7)

стријелци: 0:1 Ојданић (2.), 1:1 Марковић (23.), 1:2 Ђорђевић (82.), 2:2 Јокановић (86.), стадион: Жељезничар Спорт тима, гледалаца: 300, судија: Немања Малић (Бањалука), жути картони: Босанчић, Шатара (Жељезничар Спорт тим), Буразор, В. Даниловић, Авдукић (Борац), црвени картон: Илија Даниловић (Борац, 30. минут).

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Кукрика, Остојић, Шаула (од 89. минута Билал), Тадић, Малић, Босанчић, Петковић (од 74. минута Чолић), Шатара, Кузмановић, Јокановић, Марковић. Тренер: Бранислав Крунић.

БОРАЦ: Авдукић, И. Даниловић, Ојданић, Ерић (од 46. минута В. Даниловић), Кукић, Гузина, Буразор, Перишић (од 46. минута Кунић), Зекановић, Кондић (од 46. минута Батар), Јагодић (од 46. минутa Ђорђевић). Тренер: Вуле Тривуновић.