Дерби најбољих јуниорских екипа РС припао Игокеи (Фото)

Само два дана након пута у Мостар и окршаја са екипом Зрињског (82:69) у утакмици шестог кола Лиге младих БиХ, јуниори ОКК Борац су јуче, у дворани Обилићево, у седмој првенственој рунди угостили екипу Игокее. Четврти овосезонски дуел двије најбоље екипе када је у питању јуниорска кошарка у Републици Српској припао је гостима (56:87), који након 7 одиграних утакмица не знају за пораз и самим тим настављају мртву трку са екипом Спарса за освајање првог мјеста након лигашког дијела, док је ОКК Борац након 7 мечева при омјеру од 3 побједе и 4 пораза.

Гостујућа екипа је меч отворила низом од седам поена у првих пет минута, а прве кошеве за црвено-плаве постигао је капитен Милош Аничић са линије за извођење слободних бацања. Резултатски прикључак за Игокеом ОКК Борац је одржавао све до уласка у посљедњих 180 минута друге дионице након што је поенима истог играча за шампионима РС заостајао само три поена (24:27). До краја тог периода утакмице, Милаковићев тим је серијом 0:12 стекао предност од 15 поена (24:39), а прво полувријеме је реализованим слободним бацањима закључио Алекса Зубовић.

Новом серијом поена, у трећој дионици, гости су стигли до предности од 21 поена (30:51) на пет минута до краја тог квартала и, првенствено контролом како дефанзивног, тако и офанзивног скока, привели меч крају.

Најистакнутији појединци у гостујућем саставу били су Аљоша Јанковић и Далибор Илић, обојица са дабл-дабл учинком. И један и други су ухватили по 14 лопти, а Јанковић је у побједи Игокее учествовао са три поена више од Илића (Јанковић 23, Илић 20). У екипи ОКК Борац једини кошаркаш са двоцифреним бројем поена био је Давид Ковачевић (12).

У осмој утакмици јуниорске лиге БиХ, ОКК Борац ће гостовати у Сарајеву екипи Спарса.

ОКК БОРАЦ - ИГОКЕА 56:87 (10:19, 16:20, 11:23, 19:25)

дворана: Обилићево, гледалаца: 200, судије: Драгослав Рађевић и Миа Дојчиновић.

ОКК БОРАЦ: Аничић 6, Омеркадић 7, Стакић 7, Вукајловић 2, Ковачевић 12, Предић 2, Лабус 3, Зубовић 7, Братић 5, Савић 3, Матошевић, Гатарић 2. Тренер: Ненад Игњатић.

ИГОКЕА: Цветић 10, Петковић, Радан 2, Блесић 1, Јанковић 23, Илић 20, Вуковић 4, Лакић 6, Дамјановић 2, Савић 4, Обрадовић, Радосављевић 11. Тренер: Жарко Милаковић.