ОКК Борац на +47 против Теслића на крају шампионата (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац су синоћ, у утакмици посљедњег, 26. кола Прве лиге Републике Српске, пружили, без сумње, најбољу партију у сезони, савладали екипу Теслића резултатом 102:55, потврдили опстанак у елити и послије изузетно турбулентне сезоне, освојили осмо мјесто на табели при омјеру од 12 побједа и 14 пораза. У борбу за титулу кроз плеј-оф иду Радник БН Баскет, Сутјеска, Соколац и Приједор, а у нижи ранг се селе четири посљедњепласиране екипе: Рудар 2015, Козара, Братунац и Теслић.

Све дилеме око исхода утакмице у дворани Борик отклоњене су након 20 минута; захваљујући перфектно одиграној другој дионици, која је завршена резултатом 33:9, црвено-плави су на 15-минутну паузу отишли при предности од чак 28 поена (56:28), а иста је у наставку, из минута у минут, повећавана до коначних +47.

У табору ОКК Борац сви су се уписали у листу стријелаца, а шест кошаркаша је постигло двоцифрен број поена. Предњачили су Небојша Николић и Мирза Тодоровац (13), Милош Аничић је уписао 12, Владимир Сувара 11, а Владан Драгичевић и Дејан Барбарез 10. У гостујућој екипи Никола Јолдић је забиљежио 15, Никола Драгоњић 13, а Даниел Црновчић 12 поена.

Иначе, прије почетка утакмице, физиотерапеут ОКК Борац Дарио Вуколић уручио је захвалницу Борису Врховцу-Врлету, једном од највећих амбасадора Борца и српског спорта у свијету.

ОКК БОРАЦ – ТЕСЛИЋ 102:55

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Милош Вујнић, Данијел Скакић и Александар Вуруна.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 10, Вукотић 5, Николић 13, Тодоровац 13, Аничић 12, Сувара 11, Барбарез 10, Путник 7, Микеш 7, Ћулум 4, Самарџић 4, Пуцар 6. Тренер: Бојан Божић.

ТЕСЛИЋ: Копић, Симић 6, Јолдић 15, Црновчић 12, Драгоњић 13, Рашић, Грачек 2, Нинковић 7, Купрешак. Тренер: Андреј Видић.