Рукометаши у финалу Свесрпског купа (Фото)

Рукометаши Борца савладали су синоћ, у полуфиналу трећег по реду Свесрпског турнира, екипу добојске Слоге резултато 39:35, па ће данас, у борби за трофеј, копља укрстити са новосадском Војводином, која је резултатом 42:31 савладала шабачку Металопластику.

"Црвено-плави" су у првом полувремену дјеловали одлично, када је у питању офанзивна игра, па су у том периоду чак 23 пута затресли мрежу Добојлија и на одмор отишли при предности од 9 голова. Гости су успјели, на старту другог полувремена, да искористе пар грешака домаћих рукометаша и заостатак смање на 5 голова у 36. минуту (25:20), али су изабраници Ратка Ђурковића у наредних 6-7 минута поново ствари поставили на своје мјесто и серијом 6:1 у 43. минуту стекли двоцифрен плус (31:21), који је, на крају, био довољан за мирну заршницу утакмице и пласман у финале, које је заказано за 17 часова. Два часа раније, у мечу за треће мјесто играће Слога и Металопластика.