Друга овосезонска ''нула'' Подриња и Борца у Јањи

Фудбалери Борца ремизирали су данас у Јањи са екипом Подриња (0:0) у оквиру 24. кола Прве лиге Републике Српске, чиме је прекинут низ од 11 првенствених побједа клуба из Платонове улице, али, са друге стране, настављена серија утакмица без пораза, која траје од 4. кола и тријумфа на Градском стадиону у Бањалуци над добојском Слогом резултатом 2:0.

Иначе, без постигнутих голова завршен је и први окршај два тима ове сезоне на стадиону у Јањи, одигран 3. септембра прошле године, када је на тренерској клупи црвено-плавих сједио актуелни шеф стручног штаба тузланске Слободе Владо Јагодић. Такође, треба напоменути да је Борац једина екипа која је успјела да остане непоражена на гостовању екипи Подриња, која је, поред два ремија са Борцем, пред домаћом публиком у текућој сезони уписала 10 побједа.

Осам кола прије краја шампионата екипа Борца има 15 бодова предности у односу на данашњег ривала и састав Рудар Приједора, који је данас, у посљедњим минутима утакмице, преокренуо резултат у дуелу са Козаром из Градишке и тријумфовао резултатом 2:1. У наредној утакмици, која је заказана за суботу (29. април) у 18:30 часова, Борац ће на Градском стадиону дочекати зворничку Дрину, а у тој утакмици први стратег црвено-плавих Вуле Тривуновић неће моћи да рачуна на услуге нападача Предрага Зекановића, којем је данас у Јањи показан трећи акумулирани жути картон.

ПОДРИЊЕ – БОРАЦ 0:0

стадион: Градски у Јањи, гледалаца: 500, судија: Душан Берак (Требиње), жути картони: Јусуфовић, Вучић, Сајтановић, Крајишник (Подриње), Радуловић, Зекановић, Вејновић (Борац).

ПОДРИЊЕ: Бодирога, Јусуфовић, Арсеновић, Ђокић, Вујић, Павић (од 57. минута Сајтановић), Арнаутовић (од 83. минута Симић), Јањић, Вучић, Крајишник (од 88. минута Реџић), Марковић. Тренер: Сенад Хаџић.

БОРАЦ: Авдукић, Вејновић, Радоја, Кунић, Радуловић, Ерић, Дујаковић (од 76. минута Кондић), Распудић, Ђорђевић (од 70. минута Делић), Буразор, Зекановић (од 89. минута В. Даниловић). Тренер: Вуле Тривуновић.