Борац поново до побједе у завршници (Фото/Видео)

Фудбалери Борца јуче су у посљедњем колу пред старт Лиге за шампиона савладали екипу Звијезде 09 из етно-села Станишићи резултатом 1:0 и првом пратиоцу на табели приједорском Рудару одмакли на 14 бодова "вишка" с обзиром да су Приједорчани јуче поражени у Јањи од екипе Подриња резултатом 1:0.

Стријелац јединог гола на јучерашњем окршају на бањалучком Градском стадиону, у 85. минуту, био је Бојан Пузигаћа, који се одлично снашао на супротној стативи након корнера који је извео Александар Радуловић.

Иначе, побједом Борца над Звијездом 09 профитирала је и Козара из Градишке, која је пред домаћом публиком, резултатом 2:0, савладала зворничку Дрину и домогла се жељене шесте позиције са 30 бодова (један више од Звијезде 09) и Лиге за шампиона, у којој ће, поред Борца и Козаре, додајмо и то, још наступати Рудар Приједор, Дрина Зворник, Подриње и Текстилац.

Жријеб такмичарских бројева за Лигу за шампиона и Лигу за опстанак биће одржан у уторак у просторијама Фудбалског савеза Републике Српске, а у првој од посљедњих десет утакмица у сезони црвено-плави ће бити слабији за капитена Бориса Распудића, којем је јуче показан трећи акумулирани жути картон.

БОРАЦ – ЗВИЈЕЗДА 09 1:0

стријелац: 1:0 Пузигаћа (85.), стадион: Градски, гледалаца: 1000, судија: Душан Берак (Требиње), жути картони: Распудић, Пузигаћа (Борац),Тојчић, Пљеваљчић (Звијезда 09).

БОРАЦ: Авдукић, И. Даниловић, Пузигаћа, Радоја (од 90. минута Буразор), Кунић, Радуловић, Дујаковић, Распудић, Ђорђевић (од 82. минута Кукић), В. Даниловић, Зекановић (од 66. минута Гузина). Тренер: Вуле Тривуновић.

ЗВИЈЕЗДА 09: Лакић, Бабић, Пљеваљчић (од 84. минута Николић), Пармаковић, Ракић (од 87. минута Албијанић), Станић, Бољановић, Гузијан, Мандић (од 72. минута Спасојевић), Тојчић, Трипковић. Тренер: Зоран Грујић.

(борац-спорт, фото: борац-спорт, видео: РТРС)