Јуниори ОКК Борац тријумфовали над Турбином (Фото)

Јуниори ОКК Борац уписали су и другу побједу у оквиру Лиге младих БиХ савладавши у првој домаћој утакмици у овом такмичењу, у дворани Обилићево, екипу Турбине из Јабланице резултатом 81:52. Подсјетимо, изабраници Ненада Игњатића су на старту лиге, у Градској Арени у Зеници, савладали домаћи Челик резултатом 60:64.

Након првих двадесет минута, црвено-плави су били у предности од 12 поена (38:26), уз сјајну партију Давида Ковачевића, који је, у том дијелу игре, постигао 17 поена, уз веома добар проценат шута из игре (8/11), те ухватио и 7 лопти. Почетак треће четвртине донио је проблеме у нападачкој игри Игњатићевих кошаркаша, што су гости знали да искористе и заостатак, тројком Ениса Зукића, смање на само 3 поена (39:36).

Тројка најефикаснијег играча утакмице за -3 упалила је аларм за узбуну у црвено-плавом табору, који су заиграли знатно чвршће и агресивније у одбрани, уз разноврснија рјешења у нападу, па је већ до почетка посљедњег периода враћена двоцифрена предност, која је до краја увећана до коначног плуса од 29 поена.

У екипи ОКК Борац најбољи појединац је био Давид Ковачевић са 23 поена и 12 скокова, док је други стријелац тима био Марко Трамошљика са 13, уз 9 скокова. У гостујућем саставу најистакнутији је био Енис Зукић са 24 поена и 11 скокова, а дабл-дабл учинак уписао је и Мехмед Шпаго (13 поена, 12 скокова).

У трећем колу Лиге младих, ОКК Борац ће сљедећег викенда снаге одмјерити са екипом ОКК Леотара, коју је савладао у фебруару на финалном турниру шампионата Републике Српске.

ОКК БОРАЦ – ТУРБИНА 81:52

дворана: Обилићево, гледалаца: 50, судије: Миа Дојчиновић и Игор Дојчиновић.

ОКК БОРАЦ: Савић 3, Омеркадић 12, Стакић 6, Вукајловић 3, Ковачевић 23 (12 скокова), Предић, Лабус 6, Матошевић, Братић 10, Булатовић 3, Трамошљика 13 (9 скокова), Гатарић 2. Тренер: Ненад Игњатић.

ТУРБИНА: Пилав, Ћесир, Зукић 24 (11 скокова), О. Шпаго, М. Шпаго 13 (12 скокова), Кречинић 4, Омерика 2, Хусреп, Баџак 2, Ивковић, Максумић, Мусафић 7. Тренер: Саид Ђелмо.