ОКК Борац савладао Славију у ''Борику'' (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац савладали су синоћ у дворани Борик, у оквиру 22. кола Прве лиге Републике Српске, екипу Славије из Источног Сарајева резултатом 84:71 и задржали реалне шансе за опстанак у овом такмичењу. Изабраницима Бојана Божића у прилог иде и синоћњи пораз Рудара 2015 у Угљевику од Рогатице резултатом 60:66, те су четири утакмице прије краја сезоне Угљевичани и Бањалучани изједначени при омјеру од 9 побједа и 13 пораза (10. и 11. позиција), док је Славија, након непотпуне 22. рунде, осма са учинком 10-12, али и лошијим међусобним омјером када су сусрети са ОКК Борац у питању, с обзиром да су црвено-плави тријумфовали и у децембру у Источном Сарајеву.

Првих двадесет минута синоћњег дуела у Борику завршено је резултатом 42:34, након што је наш тим, у посљедња 3-4 минута другог периода, постигао 10, а примио само два поена.

Кључну предност за девету побједу у лиги ОКК Борац је стекао у трећој дионици; тројком капитена Сергеја Пуцара црвено-плави су, на шест минута до краја тог дијела игре, први пут стекли двоцифрен плус (52:40), да би прецизним шутем ван линије 6,75 метара Душко Раца, 180 секунди касније, одвео ОКК Борац на синоћ максималних +17 (59:42).

Гости су, на 3 минута до краја утакмице, запријетили мини-серијом за 71:65, на шта је ОКК Борац одговорио тројкама Тодоровца, Вукотића и Барбареза у наредна три напада за +13 (80:67) на нешто више од једне минуте до краја утакмице.

У нашем тиму четири кошаркаша су постигла двофирен број поена; најефикаснији је био Сергеј Пуцар са 20, а слиједили су Вања Самарџић са 17, Небојша Николић са 13 и Дејан Барбарез са 12 поена (4 тројке). У гостујућем саставу Невен Дамјановић је забиљежио 18 поена, Александар Ашанин 13, а Синиша Васковић 11 поена.

У претпосљедњој гостујућој утакмици у сезони ОКК Борац ће, наредног викенда, гостовати екипи Рогатице.

ОКК БОРАЦ – СЛАВИЈА 1996 84:71

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Милош Срдић, Александар Вуруна и Данијел Скакић.

ОКК БОРАЦ: Вукотић 3, Раца 5, Николић 13, Тодоровац 3, Аничић 8, Сувара, Барбарез 12, Путник, Микеш 3, Ћулум, Самарџић 17, Пуцар 20. Тренер: Бојан Божић.

СЛАВИЈА 1996: Шушић 5, Његовановић 2, Павловић 9, Мацан 9, Симанић 2, Ашанин 13, Л. Дамјановић, Н. Дамјановић 18, Баричанин 2, Васковић 11, Биберџић. Тренер: Срђан Станић.