5000 гледалаца подржало Борац и Софију Мићевић (Фото)

Фудбалери Борца су голом Милоша Кукића из 89. минута савладали екипу Сутјеске из Фоче на Градском стадиону у Бањалуци и предност над другопласираним Рударом увећали на 11 бодова, с обзиром да су Приједорчани јуче ремизирали у Мркоњић Граду са домаћом Слободом резултатом 2:2.

Поред такмичаркског, утакмица са Фочацима имала је, подсјетимо, и хуманитарни карактер с обзиром да ће сав приход од продатих улазница бити прослијеђен за лијечење трогодишње Бањалучанке Софије Мићевић, која болује од акутне лимфобластне леукемије. А трибине Градског стадиона јуче поподне биле су веома добро испуњене; око 5000 гледалаца је дошло јуче у Платонову 6 да подржи црвено-плаве на путу ка новој побједи, али и малу Софију у борби за побједу у најважнијој, животној утакмици.

Свих 90 минута изабраници Вулета Тривуновића су контролисали посјед лопте и покушавали да озбиљније запријете голу на којем је стајао Дарко Крнојелац, али су тек повремено успијевали озбиљније да му припријете. Ипак, отпор Сутјеске сломљен је у претпосљедњем минуту; Милош Кукић, који је у игру ушао у 74. минуту умјесто Ивана Делића, затресао је мрежу гостију и одвео црвено-плаве до тријумфа. Мрежа Асмира Авдукића и јуче је остала нетакнута, па је искусни чувар мреже сада већ 1111 минута без примљеног гола (12 цијелих утакмица и 31 минут меча са Борцем из Шамца 24. септембра).

До краја првог дијела шампионата, односно до старта Лиге за шампиона, фудбалери Борца ће још гостовати у Зворнику екипи Дрине, те угостити Звијезду 09 из етно-села Станишићи.

БОРАЦ – СУТЈЕСКА 1:0

стријелац: 1:0 Кукић (89.), стадион: Градски, гледалаца: 5000, судија: Милан Тадић, жути картони: Мојовић, Благојевић, Р. Дракул, Секуловић (Сутјеска).

БОРАЦ: Авдукић, Вејновић, Пузигаћа, Кунић (од 90+2. минута Буразор), Радуловић, Дујаковић, Распудић, Ђорђевић, Гузина (од 63. минута Зекановић), Делић (од 74. минута Кукић), Даниловић. Тренер: Вуле Тривуновић.

СУТЈЕСКА: Крнојелац, Р. Дракул, Мргуд, Цицовић (од 77. минута Секуловић), Ђоковић, Мојовић, Ивановић, Д. Дракул, Даниловић, Лимић (од 90+1. Божовић), Благојевић (од 83. минута Елез). Тренер: Срђан Бајић.