Кошаркаши ОКК Борац поражени у Милићима (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац уписали су синоћ пети везани пораз у оквиру Прве лиге Републике Српске изгубивши у дворани у Милићима, у оквиру 21. кола, од домаћег Братунца резултатом 70:61 и тако се довели у незавидну ситуацију када је у питању борба за опстанак (четири посљедњепласирана тима напуштају елитни ранг на крају сезоне).

Пет кола прије краја црвено-плави се налазе на 11. мјесту са омјером од 8 побједа и 13 пораза, на десетој позицији је Рудар са учинком од 9 побједа и 12 пораза и бољим међусобним омјером у односу на Бањалучане, док је на деветој позицији Славија са 10 побједа и 11 пораза, с тим што су изабраници Бојана Божића у првом дијелу сезоне савладали тим из Источног Сарајева на гостовању резултатом 66:77, те би, уколико би "соколове" савладали у наредној утакмици, која је заказана за 1. април у 20 часова у дворани Борик, остали у равноправној борби за опстанак у прволигашком друштву.

Повољан исход меча у Милићима изостао је, понајвише, због изузетно лошег процента шута за два поена; црвено-плави су у поене претворили само 16 од 50 шутева за двојку (32 %), од чега велики број неискориштених покушаја "отпада" на зицер-ситуације. Домаћи тим, предвођен Гораном Богичевићем, Марком Јањушевићем и Жељком Кљештаном, знао је да искористи сваки кикс у нападу од стране тима ОКК Борац и већ у другој четвртини стекне предност која је до краја меча била недостижна.

Први квартал завршен је предношћу ОКК Борац (16:19) након тројке Небојше Николића са звуком сирене, да би у другом домаћи, испоставило се касније, преломили меч. На нешто мање од 5 минута до краја тог дијела игре Братунац је на свом конту имао два поена више од ОКК Борац (27:25), након чега су серијом 14:3 до одласка на одмор стекли плус од 13 поена (41:28).

Након пар минута наставка, предност домаћих износила је 18 поена (46:28), ОКК Борац је успио за нијансу агресивнијом одбраном да створи предуслове за серију поена и заостатак смањи на -8 (48:40), али су кошаркаши Братунца на то одговорили серијом 8:0 за 56:40 на старту посљедње четвртине и привели меч крају.

У домаћем саставу четири кошаркаша су постигла двофицрен број поена: предњачио је Жељко Кљештан са 19, Горан Богичевић је постигао 17, Марко Јањушевић 15, а Филип Петровић 11 поена. У екипи ОКК Борац по 10 поена су забиљежили Сергеј Пуцар и Мирза Тодоровац, док је Милан Вукотић постигао 9 (3 тројке).

БРАТУНАЦ – ОКК БОРАЦ 70:61 (16:19, 25:9, 12:2, 17:21)

дворана: у Милићима, гледалаца: 50, судије: Саша Бабић, Дарио Дамјановић и Здравко Зечевић.

БРАТУНАЦ: Ступар 8, Богичевић 17, Кљештан 19, Петровић 11, Гајић, Њ. Алемпић, Милошевић, Јокић, Д. Алемпић, Јањушевић 15, Алексић.

ОКК БОРАЦ: Вукотић 9, Раца 6, Николић 7, Тодоровац 10, Аничић, Сувара, Барбарез 5, Путник 6, Микеш 2, Ћулум, Самарџић 6, Пуцар 10.