Великан из Платонове се лако обрачунао са Шамчанима (Фото)

Фудбалери Борца наставили су феноменалан низ резултата у Првој лиги Републике Српске савладавши данас имењака из Шамца на гостовању резултатом 0:4. Изабраници Вулета Тривуновића су тако и једанаести пут у низу, у оквиру шампионата РС, сачували своју мрежу, те укупно 1021 минут нису капитулирали, а посљедњи клуб који је матирао црвено-плаву одбрану био је управо шамачки Борац на Градском стадиону у Бањалуци 24. септембра (2:1).

Борац је до предности стигао у 18. минуту, када се, након слободног ударца Ивана Делића и промашаја Немање Вејновића, најбоље пред голом домаће екипе снашао Бојан Пузигаћа. Прије водећег гола, црвено-плави су пријетили преко Синише Радоје и то у другом и деветом минуту, када је у оба наврата Борчев везиста након центаршутева Синише Дујаковића шутирао ван оквира гола.

У 30. минуту Бојан Пузигаћа је преварио чувара на лијевој страни и центрирао ка Милошу Ђорђевићу, који у наставку акције шутира поред гола, да би у 42. минуту фудбалер домаће екипе Никола Шаркановић кренуо ка гостујућем голу, али је уклизавањем у посљедњи час Немања Вејновић отклонио опасност.

У 52. минуту предност црвено-плавих је након корнера удвостручио Бранко Ојданић, да би само пет минута голмана домаћих по трећи пут на капитулацију приморао Милош Ђорђевић. У 81. минуту виђен је и посљедњи гол на утакмици: Бојан Буразор је упутио одличну дубинску лопту ка Дујаковићу, који није оклијевао па је сјајним волеј ударцем запечатио судбину Шамчана. У посљедњем минуту Борац је још запријетио преко Кунића након асистенције Гедеона Гузине, али је након Кунићевог шута Маринковић био на мјесту.

У наредном колу црвено-плави ће на Градском стадиону, 1. априла од 18 часова угостити фочанску Сутјеску, а у том мечу право наступа нема Синиша Радоја, којем је данас показан трећи акумулирани картон.

БОРАЦ (ШАМАЦ) – БОРАЦ 0:4

стадион: Градски у Шамцу, гледалаца: 450, судија: Данијел Пајић (Бијељина), помоћници: Славен Татић (Србац) и Божидар Рустић (Градишка), жути картони: Милићевић, Максимовић, Шаркановић, Палежница (Борац Шамац), Ојданић, Радоја, В. Даниловић (Борац Бањалука).

БОРАЦ (ШАМАЦ): Маринковић, Љ. Саркић (од 58. минута Палежница), Арсић, Хасановић, Шаркановић, Вујанић, Милићевић, Максимовић (од 61. минута Зураповић), Перић (од 74. минута Маслић), Кертић, С. Саркић. Тренер: Зоран Пупчевић.

БОРАЦ: Авдукић, Вејновић, Ојданић, Пузигаћа, Радоја (од 74. минута Гузина), Кунић, Дујаковић, Ђорђевић (од 86. минута Зекановић), Делић (од 88. минута Кукић), В. Даниловић, Буразор. Тренер: Вуле Тривуновић.