Пораз ''црвено-плавих'' од Варде (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац поражени су вечерас у дворани Борик, у оквиру 20. кола Прве лиге Републике Српске, од екипе Варде ХЕ резултатом 69:82 и на тај начин доспјели у незавидну ситуацију када је у питању борба за опстанак у Првој лиги Републике Српске. С обзиром на четири везана пораза, црвено-плави су 6 кола прије краја сезоне на омјеру од 8 побједа и 12 пораза што је у овом тренутку довољно за 11. мјесто, док Славија, Рудар 2015 и Варда ХЕ имају по побједу више, с тим што тимови из Угљевика и Вишеграда имају бољи омјер у међусобним дуелима са изабраницима Бојана Божића.

У финишу првог десетоминутног периода, тројком капитена Сергеја Пуцара, ОКК Борац је стекао предност од девет поена (20:11). Исту су гости прекинули серијом тројки (постигнуте 3 у низу до краја тог квартала), а посљедња је била дјело плејмејкера Вука Пековића са звуком сирене.

Семафор је показивао неријешен исход и након другог, изузетно тврдог периода (43:43), након четири минута игре у трећем ОКК Борац је имао поен предности (50:49), што је, испоставило се касније, био и посљедњи плус нашег тима на вечерашњој утакмици. Гости су серијом 12:0 за 4 минута стекли двоцифрен плус (50:61), ОКК Борац је до краја четвртине смањио заостатак на само три поена (58:61) послије двије тројке Дејана Барбареза и двојком Милана Вукотића, међутим у одлучујућој четвртини кошаркаши ОКК Борац за кош нису знали пуних 5 минута, што је гост, односно тројка Суџум-Станимировић-Пековић знала да искористи и новом серијом 10:0 преломи меч у своју корист.

У екипи ОКк Борац најефикаснији је био Дејан Барбарез са 16 поена, Небојша Николић је постигао 13, а Вања Самарџић 10 поена. У гостујућем тиму Вук Пековић и Немања Станимировић су постигли по 21 поен, док је један мање забиљежио Гојко Суџум.

У наредном колу, сљедећег викенда, ОКК Борац ће гостовати у Милићима екипи Братунца, која је у посљедња два кола забиљежила двије побједе.

ОКК БОРАЦ – ВАРДА ХЕ 69:82 (20:20, 23:23, 15:18, 11:21)

дворана: Борик, гледалаца: 500, судије: Саша Бабић, Миљан Шобот и Јелена Дејановић, делегат: Дејан Јолдић.

ОКК БОРАЦ: Трамошљика, Вукотић 5, Раца 2, Николић 13, Тодоровац 8, Аничић, Сувара, Барбарез 16 (4 тројке), Путник 7, Ћулум, Самарџић 10, Пуцар 8. Тренер: Бојан Божић.

ВАРДА ХЕ: Пековић 21 (5 тројки), Марковић, Тасић 5, Којић 3, Суџум 20, Росић, Ивановић 6, Фргања 6, Тубић, Станимировић 21. Тренер: Илија Видаковић.