Борац испунио циљ: Предност над Рударом девет бодова (Фото)

Фудбалери Борца направили су велики корак ка освајању шампионске титуле у Првој лиги Републике Српске и повратку у Премијер лигу БиХ савладавши данас на Градском стадиону, у оквиру 18. кола, директног конкурента за трон Рудар Приједор резултатом 2:0. Четири кола прије старта Лиге за шампиона, црвено-плави имају девет бодова више од Приједорчана (Борац 43, Рудар Приједор 34), које су резултатом 2:3, споменимо и то, савладали јесенас на приједорском Градском стадиону.

Већ у деветом минуту око 2000 навијача у Платоновој 6 имало је разлога за славље: Синиша Дујаковић је извео аут са десне стране до Петра Кунића, који упошљава Предрага Зекановића чији је шут одбрана гостију изблокирала, да би у наставку акције, након слабог покушаја Синише Радоје, лопта стигла до већ споменутог Кунића који је шаље иза леђа голмана Петра Инђића.

У 16. минуту гријеши одбрана Рудар Приједора, што, ипак, не успијева да казни Зекановић, чији покушај лоба завршава неуспјешно. 33. минут доноси покушај Радоје: Инђић је главом избио лопту испред Кунића, до исте долази Радоја који одмах покушава, али вјетар одмаже у споменутој ситуацији.

На старту другог полувремена Кунић је шутирао са 5 метара преко гола, да би само два минута након тога, Милош Ђорђевић преварио голмана гостију по пријему лопте и рутински погодио за 2:0 на семафору.

У 59. минуту фудбалер гостујуће екипа Стефан Гаврановић је, приликом покушаја центаршута са десне стране, погодио пречку Авдукићевог гола. У посљедње двије шансе на утакмици, главни актер био је Гедеон Гузина; први пут у 76. минуту, када је након акције Пузигаће, Кунића и Ђорђевића посљедњи упутио центаршут, а Гузина шутирао поред гола, те у 88. минуту, када је Зекановић упослио некадашњег нападача Текстилца, који пролази чувара, али шутира слабо преко гола.

Иначе, у посљедњих 5 минута утакмице Борац је играо са играчем мање јер је директни црвени картон, због прекршаја над Новицом Петровићем, показан капитену Борису Распудићу, којег је споменути Петровић грубо фаулирао само неколико минута прије Распудићевог искључења.

У наредном колу, које је заказано за наредни викенд, Борац ће гостовати имењаку из Шамца.

БОРАЦ – РУДАР ПРИЈЕДОР 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Кунић (9.), 2:0 Ђорђевић (50.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Велимир Дринић (Модрича), жути картони: Вејновић (Борац), Петровић (Рудар Приједор), црвени картон: Борис Распудић (Борац, 85. минут).

БОРАЦ: Авдукић, Вејновић, Ојданић, Пузигаћа, Радоја, Кунић, Дујаковић, Распудић, Ђорђевић (од 90. минута Кукић), Буразор (од 73. минута Гузина), Зекановић (од 88. минута И. Даниловић). Тренер: Вуле Тривуновић.

РУДАР ПРИЈЕДОР: Инђић, Давидовић, Маловић, Војиновић, Петровић, Лолић, Шакић (од 66. минута Малиновић), Роквић (од 46. минута Јаћимовић), Гаврановић, Поповић (од 60. минута Панић), Марић. Тренер: Златко Јелисавац.