Славље Борца на гостовању у Добоју

Рукометаши Борца забиљежили су шесту узастопну побједу у оквиру Премијер лиге БиХ савладаши у 20. колу, у дворани Средњошколског центра у Добоју, домаћу Слогу резултатом 33:35. До краја такмичења изабраници Ратка Ђурковића одиграће још пет утакмица, с обзиром да су, након одустајања Херцеговине, слободни у 23. колу, а у петак (24. март) одиграће претпосљедњу домаћу утакмицу у оквиру првог дијела сезоне, када ће им противник бити састав Приједора.

Првих тридесет минута завршено је предношћу Борца од два гола (15:17), а након само десет минута, након погодака некадашњег члана Слоге Владана Ђурћевића из контранапада стижу до +4 (21:25). Добојлије су запријетиле у финишу, смањивши у 56. минуту заостатак на само један гол (31:32), али изненађење је головима спријечио Мирко Мајић за коначних 33:35.

Најефикаснији појединац у екипи Слоге био је Борис Босић са 11 голова, од чега је шест било са линије од 7 метара, док је Владимир Антоновић постигао 7. У Борцу је са 10 голова најбољи био споменути Мирко Мајић, а други стријелац тима био је Владан Ђурђевић са 6.

СЛОГА – БОРАЦ 33:35 (15:17)

дворана: Средњошколског центра, гледалаца: 650, судије: Предраг Дејановић и Елвис Марчетић (оба из Приједора), делегат: Драгоје Бановић (Приједор), седмерци: Слога 8 (6), Борац 2(2), искључења: Слога -, Борац 10 минута.

СЛОГА: Ђурић, Пејић, Радић, Б.Босић 11(6), Лазић, Антоновић 7, Тулендић 3, Марковић, Мишановић 4, Зекић 1, Бижић (5 одбрана), Ољача 4, Павлов 3, Бајовић, Гаврић, Ђ.Босић (7 одбрана). Тренер: Данко Панић.

БОРАЦ: Беширевић, Ђурђевић 6, Херцеговац, Даничић 5, Мијатовић 5, Косановић (5 одбрана, седмерац), Бубић, Ефендић (3 одбране), Њежић 4(2), Мајић 10, Лончар 2, Ћелић 1, Ћеранић, Унчанин 2. Тренер: Ратко Ђурковић.