Уписани први прољећни бодови, Владан Даниловић пресудио Текстилцу (Фото)

Фудбалери Борца испунили су зацртани циљ; по изузетном блатњавом и за игру тешком терену успјели су да, на прољећној премијери, савладају екипу Текстилца на Градском стадиону у Дервенти резултатом 0:1 и на тај начин у побједничком ритму дочекају крајишки дерби са Рудар Приједором, који је заказан за сљедећу суботу у Платоновој улици.

Једини погодак око 1000 гледалаца на стадиону у Дервенти видјело је у 55. минуту: Бранко Ојданић се одлучио на шут, његов покушај је изблокирала одбрана домаће екипе, након чега је лопта стигла до младог Владана Даниловића, који искоса са десне стране погађа мрежу иза леђа некадашњег голмана Борца Дејана Плиснића. Само четири минута раније Текстилац је био у прилици да шокира фудбалере и навијаче Борца: млади фудбалер домаћег тима Давид Гатарић након акције са саиграчима нашао се сам испред Асмира Авдукића, али је лопту послао високо преко гола.

Иначе, до водећег и побједоносног гола црвено-плавих, на терену није много виђено. У 9. минуту шут је опробао Саша Стијепић, али је одбрамбена линија Борца успјела да интервенише испред Асмира Авдукића, само минут касније Синиша Радоја је упослио Милоша Ђорђевића, који успијева да центрира, али Плиснић благовремено излази на лопту, да би у 13. минуту Иван Делић извео слободан ударац, погодио живи зид, а у наставку акције Петар Кунић слабо шутирао главом.

У 34. минуту поново Делић покушава, али одбрана блокира његов далекометни покушај, а прво полувријеме је закључено акцијом Текстилца након које долази до гужве пред голом Авдукића, који, у наставку акције, зауставља приземни шут Стијепића.

Недуго по примљеном поготку, екипа Зорана Драгишића остаје са 10 фудбалера на терену јер је због другог жутог картона игру морао да напусти Бојан Кременовић. Са играчем више, клуб из Платонове улице створио је још двије изгледне шансе за гол: прву у 64. минуту, када је, након центаршута Ђорђевића са десне стране, Синиша Радоја из веома добре позиције шутирао преко гола, те у 72. минуту, када је послије продора Гедеона Гузине, лопта стигла до Александара Радуловића, чији шут Плиснић одлично зауставља и шаље лопту у корнер.

Као што је већ речено, у наредном првенственом колу, Борац ће на Градском стадиону дочекати састав Рудар Приједора, који је данас пред домаћом публиком лако, резултатом 5:0, савладао Звијезду 09, па је бодовна разлика између Бањалучана и Приједорчана и даље остала на бројци 6. У крајишком дербију шеф стручног штаба Борца Вуле Тривуновић неће моћи да рачуна на услуге стријелца данашњег побједоносног гола Владана Даниловића, те Ивана Делића и Александра Кондића, који су сакупили три жута картона, док се у комбинацију за меч, након једног меча суспензије из истог разлога, враћа Синиша Дујаковић.

ТЕКСТИЛАЦ - БОРАЦ 0:1

стадион: Градски у Дервенти, гледалаца: 1000, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Јандрић, Кременовић, Ђекић (Текстилац), Кунић, Ђорђевић, Делић, Кондић, Даниловић (Борац), црвени картон: Бојан Кременовић (Текстилац, 59. минут).

ТЕКСТИЛАЦ: Плиснић, Растовић, Јоловић, Ковач, Брковић, Кременовић, Стијепић, Јандрић, Сусаковић (од 61. минута Ћорић), Комленовић, Гатарић (од 64. минута Ђекић). Тренер: Зоран Драгишић.

БОРАЦ: Авдукић, Ојданић, Пузигаћа, Радоја (од 70. минута Гузина), Кунић, Радуловић, Распудић, Ђорђевић (од 84. минута Зекановић), Делић, В. Даниловић (од 90. минута И. Даниловић), Кондић. Тренер: Вуле Тривуновић.