Настављен успјешан премијерлигашки низ: Рукометаши савладали Босну у ''Борику'' (Фото)

Рукометаши Борца савладали су у дворани Борик, у оквиру 19. кола Премијер лиге БиХ, екипу сарајевске Босне резултатом 29:27 и наставили побједнички низ у елитном рангу бх. рукомета, забиљеживши пету узастопну побједу. Клуб из Господске улице у мечу са Сарајлијама био је ослабљен неиграњем стандардних првотимаца Ђорђа Ћелића и Елиса Мемића, али је остатак црвено-плавог табора успио да одговори тешком задатку и на крилима за игру изузетно расположеног Дамира Ефендића забиљежи 14. првенствени тријумф.

Истина, у првих 15-ак минута игра у фази напада није адекватно пратила одлично одрађен Ефендићев посао између статива, што су пулени Зухдије Коркарића знали да казне и стекну предност од два гола (7:9). Међутим, након што је Босна у једном моменту због два искључења остала са 4 играча у пољу, Борац је постигао три гола у низу и стигао до предности, коју је до одласка на одмор између два полувремена увећао за још два гола (15:12).

Уводни минути наставка припали су гостима, који су брзо анулирали предност Борца из првог полувремена, међутим, након минута одмора који је затражио шеф стручног штаба Борца Ратко Ђурковић, ток дешавања на паркету Борика дошао је под контролу нашег тима, који је врло брзо прво стекао предност од четири гола (20:16), а потом и повећавао плус из минута у минут до максималних 8 голова "вишка". У финишу окршаја два стара ривала, дошло је до мањег опуштања црвено-плавих момака, које је резултирало "топљењем" стечене предности до коначних и већ споменутих 29:27.

У екипи Борца Мирко Мајић је постигао 7 голова, Дејан Унчани је мрежу Босне затресао 6 пута, док је голман Дамир Ефендић зауставио 20 шутева гостујућег тима, у којем се истакао Алмир Османхоџић са 9 погодака.

У наредном колу, већ у сриједу (15. март), рукометаше Борца очекује гостовање у Добоју екипи Слоге.