ОКК Борац поражен од Сокоца у ''Борику'' (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац забиљежили су, нажалост, четврти овосезонски пораз у дворани Борик изгубивши од екипе Сокоца резултатом 66:83. Посљедњих осам кола у Првој лиги Републике Српске изабраници Бојана Божића дочекују на деветом мјесту при омјеру од 8 побједа и 10 пораза и до посљедњег викенда у априлу, за када је заказано посљедње коло лигашког дијела такмичења, очекује их борба за опстанак у прволигашком друштву. Са друге стране, тим Игора Крсмановића је уписао и 14. побједу и корача ка доигравању за шампиона.

ОКК Борац је у меч са Сокочанима ушао веома лоше, дозволивши гостима, предвођеним капитеном Немањом Печеницом, да након 8 минута игре у првој четвртини стекну предност од 16 поена (9:25). Минут одмора који је одмах потом затражио стратег црвено-плавих размрдао је екипу, која је у посљедњих 120 секунди прве, а касније и у уводних 90 секунди друге четвртине, серијом 15:0 истопила гостујући плус и свела га на само један поен (24:25).

4 минута прије краја другог квартала предност гостујућег састава након поена Дејана Барбареза износила је 2 поена (36:38), након чега су гости, испоставило се касније, направили кључну серију 3:15 и на паузу између другог и трећег периода отишли при предности од 14 поена (39:53), која је до краја била недостижна за наш тим.

5 минута до краја меча предност Сокоца је износила и 23 поена (58:81), а до краја сусрета ОКК Борац је успио да смањи заостатак до коначних и већ споменутих 66:83.

Од 83 поена Сокоца, четири кошаркаша су заједно постигла чак 72, а најефикаснији је био капитен Немања Печеница са 28 поена, Игор Ђерић је постигао 20, Мирослав Милидраг 14, а Немања Окиљевић 10 поена. У екипи ОКК Борац три кошаркаша су постигла двоцифрен број кошева: Небојша Николић (18), Душко Раца (12) и Дејан Барбарез (11, 3 тројке).

У наредном колу кошаркаше ОКК Борац очекује гостовање у Билећи екипи Хеа, док ће сљедећи противник црвено-плавима у дворани Борик за 14 дана бити састав вишеградске Варде.

ОКК БОРАЦ – СОКОЛАЦ 66:83 (16:25, 23:28, 13:15, 14:15)

дворана: Борик, гледалаца: 600, судије: Горан Стојанчевић, Миодраг Боровина и Светолик Марјановић, делегат: Бранко Јашић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић, Вукотић, Раца 12, Николић 18, Тодоровац 5, Аничић 4, Сувара, Барбарез 11, Путник 4, Ковачевић 2, Самарџић 5, Пуцар 5. Тренер: Бојан Божић.

СОКОЛАЦ: Бабовић, Косорић, Шобић, Радовић 7, Боровчанин, Печеница 28, Ђерић 20, Копривица, Гордић, Окиљевић 10, Милидраг 14, Пилиндавић 4. Тренер: Игор Крсмановић.