Борац пет пута у мету у генералној проби (Фото)

Фудбалери Борца савладали су данас на главном терену Градског стадиона екипу Козаре резултатом 5:0 у генералној проби пред наставак такмичења у Првој лиги Републике Српске. Изабраници Вулета Тривуновића су у пет контролних утакмица (БСК, Слобода Нови Град, Слобода Мркоњић Град, Звијезда и Козара) постигли 23 гола, док су само 3 пута вадили лопту из своје мреже, те, са те стране, оптимистично улазе у прољећни дио првенства, који за Борац креће утакмицом у Дервенти са домаћим Текстилцем.

У 16. минуту данашње утакмице Борац је запријетио преко Милоша Ђорђевића: Бојан Пузигаћа је центрирао са лијеве стране, Ђорђевић стиже до лопте на супротној стативи, али шутира директно у голмана гостију. Само шест минута касније црвено-плави су стекли резултатску предност: кроз средину је прошао Иван Делић и упослио Петра Кунића, који је рутински постигао свој осми гол током припремног периода.

У 36. минуту било је 2:0 за наш тим: Делић је упослио Ђорђевића, услиједио је центаршут, а до лопте је испред обране Козаре стигао Синиша Радоја и одличним ударцем послао лопту под пречку Козариног гола.

При предности Борца од два гола се отишло на одмор, а трећи гол на утакмици виђен је у 64. минуту: Делић је извео корнер са десне стране, штопер гостију Игор Макитан у жељи да интервенише руком је захватио лопту, досуђен је једанаестерац,а сигуран реализатор пенала био је Делић.

Само три минута касније, већ је било 4:0 – након изведеног аута, Кунић је главом лопту пребацио на десну страну терена до Ђорђевића који у паду погађа мрежу иза леђа голмана Козаре.

Коначан резултат постављен је у 86. минуту: Гедеон Гузина је упутио ударац ка голу Козаре, Макитан на земљи поново играо руком, те је поново показано на бијелу тачку, а овог пута прецизан је са удаљености од 11 метара био Предраг Зекановић.