Пораз ''црвено-плавих'' у Бијељини (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац поражени су синоћ у Бијељини на гостовању актуелном лидеру Прве лиге Републике Српске Раднику резултатом 73:62 у утакмици 17. кола прволигашког такмичења. Тим који са клупе предводи Бранислав Вићентић 14. овосезонском побједом се, након непотпуне 17. рунде, издвојио на првом мјесту, испред другопласиране Сутјеске, док је ОКК Борац позициониран на осмо мјесто при омјеру од 8 побједа и 9 пораза.

Изузетно лоше одиграно прво полувријеме, те превелик број изгубљених лопти за једну утакмицу (34), коштали су црвено-плаве бољег резултата у дворани Основне школе Вук Караџић у Бијељини. Најбољу игру изабраници Бојана Божића пружили су у трећој дионици, у којој су минус од 21 поена на крају првог полувремена свели на само 7, међутим снаге за још јачи удар на лидера нажалост није било.

Радник је већ у уводним минутима утакмице стекао двоцифрену предност (17:4), а до 15-минутног одмора ју је и додатно увећао до већ споменутих +21 (47:26) послије тројке Срђана Гаврића у посљедњим секундама тог дијела игре. Трећи квартал црвено-плави су ријешили резултатом 10:24 и у посљедњих десет минута ушли при резултату 57:50 након тројке Дејана Барбареза.

На старту посљедњег десетоминутног периода кошаркаши ОКК Борац нису реализовали пар напада којима би додатно смањили заостатак и увели меч у далеко неизвјеснију завршницу, што су гости, одмах затим, искористили и након тројке капитена Дејана Кокоруша за нови двоцифрени плус (62:52) привели утакмицу крају.

У редовима домаће екипе најефикаснији су били споменути Дејан Кокоруш и Јовица Кецман са 20 поена, док су у екипи ОКК Борац најбољи стријелци били Дејан Барбарез са 19 и и Небојша Николић са 15 поена.

У наредном колу, које је заказано за сљедећи викенд, кошаркаши ОКК Борац ће у дворани Борик угостити састав Сокоца.

Повреда Огњена Путника и деби Марка Трамошљике у сениорској конкуренцији

У првом минуту друге четвртине, из игре је због повреде морао да изађе центар Огњен Путник, који је до тог момента постигао четири поена, а до краја сусрета се није више враћао у игру. Прилику да дебитује за сениорски тим ОКК Борац синоћ је добио и капитен кадетске селекције Марко Трамошљика, који је у финишу сусрета истрчао на паркет.

РАДНИК – ОКК БОРАЦ 73:62

дворана: ОШ Вук Караџић, гледалаца: 100, судије: Дејан Брестовац, Јелена Дејановић и Горан Грабеж.

РАДНИК: Купусовић, Дрљача, Ћеранић 5, Ерић, Гаврић 11, Радовић 10, Деспотовић 1, Кајмаковић 4, Илић 2, Кецман 20, Кокоруш 20. Тренер: Бранислав Вићентић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 2, Вукотић, Раца 6, Николић 15, Тодоровац 6, Аничић 2, Трамошљика, Барбарез 19, Путник 4, Ћулум, Пуцар 8. Тренер: Бојан Божић.