Борац без проблема против Челика

Рукометаши Борца су вечерас, лакше него што се очекивало, савладали екипу Челика у зеничкој Арени резултатом 22:32 и учврстили се на другом мјесту на табели Премијер лиге. Изабраници Ратка Ђурковића пружили су веома добру партију против клуба који се налази у доњем дијелу табеле и, сасвим заслужено, стигли до друге побједе у прољећној полусезони.

Након првих 30 минута црвено-плави су на свом конту имали пет голова више од Зеничана (13:18), прије свега захваљујући сјајном двојцу Срђан Мијатовић – Милош Њежић, који је одрађивао одличан посао у нападу, те чувару мреже Дамиру Ефендићу, који је, и у наставку меча, био нерјешива енигма за Зеничане. У другом полувремену, Мијатовићу и Њежићу се, у нападачком смислу, придружио и Марко Ћеранић, па се, на крају, само постављало питање коликом разликом ће Борац тријумфовати. На крају, након 60 минута игре, клуб из Господске улице је удвостручио предност са одмора и стигао до двоцифреног плуса.

У редовима Борца Срђан Мијатовић и Милош Њежић су по 7 пута затресли мрежу Челика, један гол мање је постигао Марко Ћеранић, док је Дамир Ефендић зауставио 18 шутева домаћих рукометаша, код којих су се истакли Енес Скопљак са 6 и Алдин Бегагић са 5 голова.

Наредну утакмицу рукометаши Борца ће одиграти у суботу, 25. фебруара, од 18 часова у дворани Борик, гдје у оквиру 17. кола дочекују тим Криваје, која је у првом дијелу сезоне савладала црвено-плаве у Завидовићима резултатом 26:23.

У Купу против Вогошће

Данас је у Мостару одржан жријеб парова четвртфинала Купа БиХ, а Борчеви рукометаши ће, у дербију ове фазе такмичења, снаге одмјерити са лидером Премијер лиге БиХ Вогошћом. У четвртфиналу се играју двије утакмице, прва је заказана за 1. март у Вогошћи, док ће реванш бити одигран 29. марта у дворани Борик. Преостали парови су: Крајина – Маглај, Босна – Зрињски и Коњух – Извиђач.

(борац-спорт, фото: sportzdk.com)