Висока побједа ''црвено-плавих'' над Слободом из Мркоњић Града (Фото)

У трећој контролној утакмици у склопу припрема за наставак такмичења у Првој лиги Републике Српске, фудбалери Борца су резултатом 5:1 савладали састав Слободе из Мркоњић Града. Данашња, као и претходне двије пријатељске утакмице које су изабраници Вулета Тривуновића одиграли од почетка припрема против БСК-а и новоградске Слободе, такође је одиграна на помоћном терену иза сјеверне трибине Градског стадиона.

Три гола, као и у сусрету са Новограђанима, била су дјело Петра Кунића; повратник у редове црвено-плавих данас је мрежу тима из Мркоњић Града погађао у 10. минуту након грешке гостујуће одбране, у 41. минуту након центаршута Синише Дујаковића и у 70. минуту, послије слободног ударца који је са десне стране извео Александар Радуловић. У 79. минуту мрежу Слободе је из пенала затресао Предраг Зекановић, након што је претходно над њим начињен прекршај, док је пети гол на данашњој утакмици, одиграној по веома тешким временским условима, након гужве у казненом простору Слободе, постигао Гедеон Гузина, што је био његов други гол од старта припрема. Једини гол Слободе на данашњој утакмици био је дјело Дејана Зарића из 38. минута, што је био Борчев први примљени погодак током припрема.

Сљедећи ривал Великану из Платонове, наредног викенда, биће Звијезда из Градачца.

БОРАЦ: Авдукић, Дујаковић, Распудић, Ојданић, Пузигаћа, В. Даниловић, Радуловић, Ђорђевић, Радоја, Кунић, Делић. Још су играли: Тркуља, Кондић, Ерић, И. Даниловић, Вејновић, Јагодић, Буразор, Перишић, Кукић, Зекановић, Гузина. Тренер: Вуле Тривуновић.

СЛОБОДА (МГ): Вуковић, Сладојевић, Ћулум, Ковачевић, Грачанин, Стјепановић, Милосављевић, Лазендић, Мирковић, Зарић, Кршић. Још су играли: Петровић, Кукавица, Тучић, Антић, Вучковић, Бабић, Топић, Митрић, Травар, Ђукарић. Тренер: Драган Вукша.