Рукометаши савладали Зрињски у одличној атмосфери ''Борика'' (Фото)

Рукометаши Борца уписали су вечерас једну од најважнијих побједа у борби за пласман у Лигу 4 за шампиона БиХ савладавши у дворани Борик, пред 1500 гледалаца, у дербију 15. кола екипу мостарског Зрињског резултатом 27:23. Изабраници Ратка Ђурковића након два прољећна кола имају 8 бодова више у односу на Мостарце, али и бољи омјер када су у питању међусобни дуели с обзиром да су у другом колу у Мостару поражени резултатом 25:24.

Прво полувријеме, гледано са нападачке стране, црвено-плави су одиграли веома добро, чему у прилог иде и број постигнутих голова; на прољећној премијери, прошле суботе у Маглају, Ђурковићев тим је за 60 минута постигао 18 голова – вечерас, за дупло мање времена, мрежа Мостараца се затресла 19 пута. У споменутом периоду одличан је био Милош Њежић, који је постигао 7 голова уз само један промашај из игре.

Иначе, Борац је од првог минута контролисао резултат, па је већ након осам минута и резултата 5:1 приморао гостујућег тренера да затражи минут одмора. У 16. минуту већ је било 10:5, а у 25. минуту семафор је показивао 16:8, уз чак шест Њежићевих голова (до тог тренутка уз стопроцентан учинак), да би се на паузу између два 30-минутна периода отишло при +7 за наш тим (19:12).

У првих десет минута наставка тим из Мостара је подигао ниво игре у одбрани, што се осјетило и на резултату, па је у 40. минуту Борац имао пет голова више у односу на госте (21:16). Исти плус Борчеви рукометаши имали су и 11 минута прије краја (25:20), али су потом, при том резултату, пропустили да реализују три узастопна контранапада и један седмерац. Срећом, "племићи" нису успјели да казне Борчеве промашаје и додатно закомпликују ситуацију, па је Борац, на крају, уписао побједу уз већ споменутих 27:23.

У наредном колу, Борчеви рукометаши ће гостовати у Зеници екипи Челика.

Иначе, на истеку првог минута утакмице, приликом постизања свог јединог гола на утакмици, повриједио се рукометаш Зрињског Никола Ивановић, који је, након поготка, незгодно пао и ударио главом од паркет. Задобио је потрес мозга, након чега је пребачен у Универзитетско-клинички центар у Бањалуци, гдје му је указана прва помоћ.