ОКК Борац након продужетка до побједе над Рударом (Фото)

Дилема око побједника у синоћњем дуелу ОКК Борац и Рудара 2015 у дворани Борик отклоњена је тек након додатних пет минута, као што је то био случај у сусрету два тима у другом колу у Угљевику. Ток меча у бањалучком храму спорта био је умногоме сличан наведеном из Угљевика: домаћин је у раној фази стекао високу предност, гостујући састав се из минута у минут дизао и стигао до напада за побједу у посљедњем атаку ка кошу у регуларном дијелу, да би, на крају, посустао у продужетку. На крају, након 45 минута игре у Алеји Светог Саве 48, на семафору је био исписан резултат 89:82.

Квалитетним минутима Мирзе Тодоровца на старту прве и Огњена Путника на почетку друге четвртине црвено-плави су стекли предност од 17 поена (33:16). Међутим, гостујући састав се, како је меч одмицао, играчки дизао и резултатски враћао у меч и до краја друге дионице заостатак смањио на само 4 поена (39:35).

Након тројке Дејана Барбареза, изабраници Бојана Божића су у посљедњу четвртину ушли при предности од десет поена (63:53), а на пет минута до краја било је +8 за наш тим (76:68). Мини-серијом Томића, те поенима Тодоровића и Раденковића, Рудар 2015 је на 120 секунди до краја успио да стекне резултатску предност (76:78), а Барбарез је послије соло-продора поентирао и донио ново изједначење, које је и остало на снази у преосталим секундама, па се ушло у продужетак, у којем је ОКК Борац, новим поенима Барбареза, на 55 секунди до краја отишао на +5 (85:80), што је, испоставило се брзо, било недостижно за госте, којима није помогла ни сјајна партија Игора Стевановића, који је уписао 30 поена и 13 скокова. У редовима ОКК Борац, одлични су били Огњен Путник који је у својој другој утакмици у црвено-плавом дресу након преласка из Студента забиљежио дабл-дабл учинак од 20 поена и 11 скокова, Мирза Тодоровац са 23 поена, те Дејан Барбарез са 18.

Посебно треба истаћи да се синоћ на паркет, након повреде кољена у мечу са Хеом у фебруару прошле године, на паркет вратио Сергеј Пуцар, који је постигао 1 поен.

У наредном првенственом колу, ОКК Борац ће у дворани Ненад Баштинац у Александровцу гостовати екипи Козаре.

ОКК БОРАЦ – РУДАР 2015 89:82

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 2, Вукотић 8, Раца 4, Николић 7, Тодоровац 23, Сувара 2, Манојловић, Барбарез 18, Путник 20 (11 скокова), Ристић, Самарџић 4, Пуцар 1.

РУДАР 2015: С. Тодоровић 4, Гаврић 9, Цвјетковић 7, Марковић 3, Раденковић 10 (11 скокова), Лазић, Томић 12, И. Тодоровић 7 (13 скокова), Николић, Стевановић 30 (13 скокова).