Борац 7 пута матирао одбрану Слободе (Фото)

Великан из Платонове данас је у другој контролној утакмици у склопу припрема за наставак сезоне у Првој лиги Републике Српске екипи Слободе из Новог Града у мрежу послао чак седам лопти (7:0)! Изабраници Вулета Тривуновића чак шест пута у првих 30 минута приморали су чувара мреже гостију Дамира Крупића на капитулацију, а најистакнутији појединци у том дијелу меча били су повратници у црвено-плави табор Петар Кунић и Синиша Дујаковић са три гола, односно три асистенције.

Голеада на помоћном терену Градског стадиона кренула је већ у 3. минуту, када је Кунић затресао мрежу након корнера који је извео Иван Делић. Само седам минута касније нападач црвено-плавих био је поново кобан за младог голмана Новограђана Крупића, док је на 3:0 у 17. минуту повисио Синиша Радоја, мајсторски поспремивши једну одбијену лопту у мрежу.

Само два минута касније свој први гол у дресу Борца постигао је Милош Ђорђевић, у 24. минуту погађа и Делић, да би 4 минута касније свој трећи гол на мечу забиљежио и Кунић. Посљедњи гол присутна публика, њих око 200, видјело је у 66. минуту, када је одбрану Слободе на капитулацију приморао Милош Кукић.

БОРАЦ – СЛОБОДА (НОВИ ГРАД) 7:0

стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 200, судија: Вања Ајдер (Бањалука), стријелци: 1:0 Кунић (3.), 2:0 Кунић (10.), 3:0 Радоја (17.), 4:0 Ђорђевић (19.), 5:0 Делић (24.), 6:0 Кунић (28.), 7:0 Кукић (66.).

БОРАЦ: Тркуља, Дујаковић, Распудић, Ојданић, Пузигаћа, Кисо, Радуловић, Ђорђевић, Радоја, Делић, Кунић. Још су играли: Авдукић, Кондић, Ерић, И. Даниловић, Буразор, В. Даниловић, Зекановић, Лаловић, Пејовић, Кукић. Тренер: Вуле Тривуновић.

СЛОБОДА (НГ): Крупић, Бајректаревић, Балабан, Тица, Елијазовић, Ћулибрк, Ковачевић, Жујић, Савановић, Вранешевић, Мркић. Још су играли: Мајкић, Вицковић, Бабић, Дубајић, Мијић, Пачавра. Тренер: Ернест Шабић.