''Црвено-плави'' забиљежили пораз у Приједору (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац поражени су на старту другог дијела сезоне у Приједору од истоименог домаћина резултатом 67:57 и забиљежили пети гостујући, а укупно осми пораз и налазе се на десетом мјесту са 20 бодова, колико су у досадашњих 14 мечева сакупили и Варда ХЕ на осмом мјесту, Хео који је девети и Славија на 11. позицији.

Тим Данила Палалића, који је у наставак сезоне ушао без двојца Горан Богичевић – Ненад Јовичић, већ у првом десетоминутном периоду је успоставио контролу и свој ритам, дозволивши црвено-плавима да у првих 10 минута постигну само четири поена из игре (16:9).

За нијансу сталоженије у фази напада, ОКК Борац је изгледао половином другог квартала, када је мини-серијом Мирзе Тодоровца и Небојше Николића запријетио домаћима пришавши на пет поена минуса (26:21), али је, затим, у наредних неколико минута Божићевим кошаркашима попустила концентрација у смислу одбрамбене игре, што актуелни шампион Републике Српске није пропустио да казни, те је серијом 10:2, која је закључена тројком Марка Блаза са половине терена (једини поени Блаза из игре на цијелој утакмици), на одмор између друге и треће четвртине отишао при предности од 13 поена (36:23).

Серијом поена Немање Томића на старту трећег квартала, којем се недуго затим прикључио и Игор Дамјановић, домаћи су стекли предност од 19 поена, коју је наш тим, захваљујући до тад најбољим одбрамбеним минутима на цијелом мечу, на шест минута до краја утакмице умањио за 11 поена и стигао до -8 (57:49). Имао је ОКК Борац шансу да додатно смањи минус за домаћима након личне грешке у фази напада Драгана Вуковића и грешкама Марка Блаза, али поготка није било, док је два промашаја ОКК Борац прво максимумом из ситуације 2+1 а потом тројком од таблу казнио Игор Дамјановић и свој тим одвео до +14 (63:49) и преломио меч у корист домаћег састава.

Споменути Дамјановић је уједно био и најефикаснији појединац у екипи Приједора са 20 поена, 19 је постигао Немања Томић (шут игре 9/10), томе додавши и чак 14 ухваћених лопти, док је Немања Билановић забиљежио 17 поена. Код ОКК Борац, са 23 поена је предњачио Небојша Николић, те уједно био и једини у црвено-плавом дресу са двоцифреним бројем кошева.

Треба рећи да је своје прве минуте на паркету након септембарске повреде кољена у дуелу са Студентом на турниру у Мркоњић Граду уписао Андреј Микеш, али се није уписао у листу стријелаца.

У наредном првенственом колу, које је заказано за 11. и 12. фебруар, кошаркаши ОКК Борац ће у дворани Борик дочекати састав Рудара 2015, који је у овом колу послије неизвјесне завршнице савладао Козару резултатом 69:67.

ПРИЈЕДОР - ОКК БОРАЦ 67:57 (16:9, 20:14, 17:15, 14:19)

дворана: Младост, гледалаца: 100, судије: Милош Вујинић, Александар Вуруна и Драгослав Рађевић.

ПРИЈЕДОР: Романић, Блаз 4, Мајкић, Дамјановић 20, Стакић, Вуковић 3, О. Билановић, Лакић 2, Дамјановић 2, Томић 19, Савић, Билановић 17. Тренер: Данило Палалић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 2, Ковачевић 5, Вукотић 2, Николић 23, Тодоровац 7, Аничић 5, Барбарез 6, Ћулум 4, Путник 1, Микеш, Пејић, Самарџић 2. Тренер: Бојан Божић.