Кошаркаши ОКК Борац поражени на гостовању у Фочи

Кошаркаши ОКК Борац поражени су вечерас на гостовању Сутјесци у Фочи резултатом 93:64 и први дио сезоне (13 кола) закључили са омјером од шест побједа и седам пораза. Са друге стране, Фочаци у наставак такмичења улазе при омјеру од 10 побједа и 3 пораза, у шест домаћих мечева нису осјетили горчину пораза и у прилици су да се боре и за прво мјесто након лигашког дијела и заузимање најбоље стартне позиције пред одлучујуће борбе за шампиона Републике Српске.

Први десетоминутни квартал у окршају Сутјеске и ОКК Борац завршен је предношћу домаћег тима од четири поена (16:12), а првих шест поена црвено-плавог тима било је дјело организатора игре Вање Самарџића. На старту друге дионице домаћи тим веже 8 поена за до тад највећи плус на утакмици (24:12). У том периоду у црвено-плаве редове се увукла нервоза, није функционисао шут ни за два ни за три поена, начињене су и двије неспортске грешке (Ристић и Ковачевић), а све је то казнила Сутјеска, која је на нешто више од четири минута до краја друге четвртине стекла предност од 18 поена (32:14).

ОКК Борац је дјелимично дошао до даха након минуте одмора коју је затражио тренер Божић: Барбареза и Аничића је "послушала" лопта и прошла кроз обруч након шута за три поена, одмах затим је из контранапада сигуран био и Николић (34:22), а други период игре тројком у посљедњој секунди је закључио Тодоровац за 44:30 на семафору фочанске дворане након 20 минута.

Трећа дионица протекла је у одличном шутерском расположењу Фочака, који су у том дијелу игре постигли пет тројки из шест покушаја (Калуђеровић, Арсеновић, Живановић, Продановић и Ђерић) и у посљедњих десет минута ушли при предности од 28 поена (69:41). До краја сусрета домаћи су рутинском игром сачували предност стечену до тада и на крају тријумфовали већ споменутим резултатом – 93:64.

Домаће су до побједе предводили Калуђеровић са 20, те Живановић и Продановић са 16 поена, док су у редовима ОКК Борац двоцифрен број кошева крај свог имена уписали Тодоровац (16) и Николић (12).

СУТЈЕСКА – ОКК БОРАЦ 93:64 (16:12, 28:18, 25:11, 24:23)

СУТЈЕСКА: Шаран 2 Ђерић 5, И. Радовић 9, В. Радовић 5, Арсеновић 10, Вуковић, Продановић 16, Калуђеровић 20, Живановић 16, Савић 6, Црногорац 4. Тренер: Миленко Ивановић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић, Ковачевић 4, Николић 12, Тодоровац 16, Аничић 6, Барбарез 9, Ћулум 4, Ристић 5 (8 скокова), Самарџић 8. Тренер: Бојан Божић.