ОКК Борац тријумфално кроз Теслић: Уписана друга овосезонска побједа у гостима (Фото)

Кошаркаши ОКК Борац савладали су синоћ у Теслићу истоименог домаћина у оквиру 13. кола Прве лиге Републике Српске резултатом 66:77 и на тај начин забиљежили другу гостујућу побједу у шампионату, након што су претходно, подсјетимо, савладали Славију из Источног Сарајева (66:72).

Божићеви изабраници у окршај са тренутно најслабијим тимом у лиги ушли су прилично деконцентрисано, што су домаћи кошаркаши искористили и у раној фази меча стекли предност од 7-8 поена (18:10, 22:15). Добрим ритмом Мирзе Тодоровца у наредним минутима (везао седам поена, оп.а.), ОКК Борац је стигао до изједначења (22:22), а на старту другог квартала до вођства, у којем је био и након тог периода (35:37).

У посљедњих десет минута ушло се при предношћу домаћих од 8 поена (58:50), првенствено захваљујући веома добро одрађеним завршним минутима тог периода, након 10-ак секунди игре у посљедњем кварталу Грачек је Теслићане одвео на двоцифрен плус (60:50), што је био знак за узбуну у црвено-плавим редовима.

Услиједила је потом фантастична серија кошаркаша ОКК Борац, који су серијом 21:2 у наредних седам минута, односно на нешто више од 2 минута до краја утакмице, у потпуности затворивши рекет и ријешавајући нападе паметно и концентрисано, стекли плус од девет поена (62:71), који је касније био довољан за друго гостујуће славље.

У домаћем тиму једини кошаркаш са двоцифреним бројем поена био је Никола Јолдић (22), док су у редовима ОКК Борац четири кошаркаша имала двоцифрен учинак. Предњачио је Дејан Барбарез са 20, Мирза Тодоровац и Вања Самарџић су постигли по 13, док је Небојша Николић забиљежио дабл-дабл учинак од 10 поена и 12 скокова.

Времена за одмор нема: црвено-плави ће данас у поподневним часовима у дворани Борик обавити тренинг, а већ сутра ће у Фочи, са почетком у 19 часова, у заосталој утакмици 11. кола снаге одмјерити са домаћом Сутјеском.

ТЕСЛИЋ – ОКК БОРАЦ 66:77 (23:22, 12:15, 23:13, 8:27)

дворана: Радолинка, гледалаца: 100, судије: Вранковић, Скакић и Вуруна.

ТЕСЛИЋ: Копић, С. Симић 6, Јолдић 22, Марковић 4, Црновчић 1, Маркочевић 4, Јевтић 6, Драгоњић 6, Н. Симић, Грачек 8, Нинковић 9, Купрешак. Тренер: Андреј Видић.

ОКК БОРАЦ: Драгичевић 8, Манојловић, Врањеш, Николић 10 (12 скокова), Тодоровац 13, Аничић 4, Сувара, Барбарез 20, Ћулум 8, Ристић 2, Пејић, Самарџић 13. Тренер: Бојан Божић.