Борац сигуран против Приједора

Рукометаши Борца савладали су екипу Приједора резултатом 33:23 у трећој контролној утакмици у склопу припрема за прољећну полусезону. Подсјетимо, прве двије утакмице током зимских припрема црвено-плави су одиграли са Спачвом из Винковаца и уписали побједу (31:39) и реми (27:27).

Дилеме око коначног исхода у дуелу Борца и Приједорчана отклоњене су већ послије 30 минута, након којих су изабраници Ратка Ђурковића имали плус од девет голова на својој страну (17:8), док су 12 минута прије краја меча имали исто толико погодака више на свом конту (27:15).

Најефикаснији појединац у црвено-плавом табору био је Мирко Мајић са 8 голова, Владан Ђурђевић је постигао 6, а Марко Ћеранић и Душко Херцеговац по 5 голова. У гостујућем саставу истакли су се Балабан и Драговић са 6 голова.

Овоме додајмо и да ће црвено-плави у уторак, 31. јануара, у дворани Борик од 17:30 часова у контролној утакмици снаге одмјерити са добојском Слогом. Прољећни дио Премијер лиге почиње 3. и 4. фебруара утакмицама 14. кола, у којем ће Борац гостовати екипи Маглаја.